СХВАЛЕНО:

рішенням педагогічної ради

Протокол від 31.08.2020р. №1

 

ЗАТВЕРДЖЕНО:

наказ № 72  від 31/08/2020

 Директор ______С.С.Куліш

 

 

 

                                             Освітня програма

загальноосвітньої школи І-ІІ ступеня

с.Ватинець

Горохівського району Волинської області

початкова освіта

(1-3клас)

 

 Освітня програма

загальноосвітньої школи І – ІІ ступеня с.Ватинець 

Горохівського району Волинської області

 І ступеня (1-3 клас)

 

                                       Загальні положення освітньої програми

Освітня програма І ступеня (1-3-ті класи) розроблена на виконання  Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 87 «Про затвердження Державного стандарту початкової освіти» у редакції від 24.07.2019р. №688, наказів МОН України від 23.03. 2018 № 283 та від 08.10.2019 №1273, «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо організації освітнього простору Нової української школи», методичних рекомендацій щодо викладання в початковій школі у 2020-2021 навчальному році.

Навчальний день у 1-3 класах розпочинається ранковими зустрічами, метою яких є створення психологічно комфортної атмосфери в класному колективі та формування в учнів мотивації до навчальної діяльності. Перші 15-25 хвилин навчального дня відводиться на ранкову зустріч. Решта часу навчального дня розподіляється між уроками, відповідно до навчального плану, та перервами.

З урахуванням поетапного переходу закладу освіти на здійснення діяльності за новим Державним стандартом у 2020/2021 навчальному році освітня програма для 1-3-го класів розроблена на основі Державного стандарту початкової освіти (2018), змін до Державного стандарту початкової освіти (2019), типових освітніх програм (наказ МОН України від 21.03.2018 № 268) та (наказ МОН України від 08.10.2019 року №1273)

У закладі освіти І ступеня (1-3-ті класи) навчається 10 здобувачів освіти. З них в 1класі -2 учні, в 2 класі – 3 учні,в 3 класі-5 учнів.

Заклад освіти працює за Типовою освітньою програмою початкової освіти під керівництвом Р.Б.Шияна, затвердженою Наказом МОН України від 21.03.2018 №268 (1-2 клас) та Наказом Міністерства освіти і науки України від 08.10.2019 року № 1273 (3 клас) . Освітня програма початкової освіти - узгоджений комплекс видів освітньої діяльності, що ґрунтується на компетентнісному підході   і спрямований на реалізацію мети й завдань, визначених у новому Державному стандарті початкової освіти.

Освітня програма початкової освіти окреслює підходи до планування й організації закладом освіти єдиного комплексу освітніх компонентів для досягнення учнями обов’язкових результатів навчання, визначених Державним стандартом початкової загальної освіти.

Освітня програма визначає:

загальний обсяг навчального навантаження, орієнтовну тривалість і можливі взаємозв’язки окремих предметів, курсів за вибором, проведення індивідуальних консультацій (додаток 1);

очікувані результати навчання учнів подані  у програмі початкової освіти під керівництвом Р.Б.Шияна, затвердженій Наказом МОН України від 21.03.2018 №268 та та Наказом Міністерства освіти і науки України від 08.10.2019 року № 1273  

зміст навчальних програм, які мають гриф «Затверджено Міністерством освіти і науки України» використані з офіційного веб-сайту МОН;

рекомендовані форми організації освітнього процесу та інструменти системи внутрішнього забезпечення якості освіти;

вимоги до осіб, які можуть розпочати навчання за цією освітньою програмою.

Загальний обсяг навчального навантаження та очікувані результати навчання здобувачів освіти

Навчальний план містить інваріантну складову, сформовану на державному рівні, обов'язкову для закладу загальної середньої освіти, та варіативну. Повноцінність початкової освіти забезпечується реалізацією як інваріантної, так і варіативної складових, які в обов'язковому порядку фінансуються з освітньої субвенції.

Загальний обсяг навчального навантаження для учнів 1-го класу складає 350 годин/навчальний рік,для 2-го класу – 525 годин/навчальний рік, 3 класу-910годин/навчальний рік .Зокрема, на інваріантний складник – 1885год, та варіативний складник – 35 год.

 На мовно - літературну  освітню галузь виділено години, з яких  на вивчення української мови передбачено часовий розподіл програмового матеріалу між предметом «Українська мова» та інтегрованим курсом «Я досліджую світ», відповідно до якого 5 годин на тиждень використовується на вивчення української мови як окремого предмета, 2 години на тиждень включені до інтегрованого курсу «Я досліджую світ».

Освітня галузь «Математична» реалізуються через вивчення окремого навчального предмета «Математика» (3 години на тиждень) та  включення програмового змісту з математики в інтегрований курс «Я досліджую світ», де на математику відводиться 1 година на тиждень, у 4 класі 4 години на тиждень- математики.

Освітні галузі «Природнича», «Соціальна і здоров’язбережувальна», «Громадянська та історична» «Технологічна» представлені в інтегрованому курсі «Я досліджую світ», на яку виділено 4 год. Час на його вивчення розподілено наступним чином:  на природничу освітню галузь відводиться 2 години, на технологічну – 1 година, на соціальну та здоров’язбережну і громадянську та історичну – по 0,5години.

Освітня галузь «Мистецтво» реалізується через окремі предмети за видами мистецтва: образотворче мистецтво і музичне мистецтво, на що виділено по 1 год.

Освітня галузь «Фізкультурна» реалізується через  навчальний предмет «Фізична культура», на яку виділено 3 год.

З варіативної складової виділено 1 год на вивчення курсу за вибором

 « Основи християнської  етики » у 3  класі відповідно до програми “Основи християнської етики для учнів 1-4, 7-11 класів” рекомендованої Міністерством освіти і науки України (Лист 1/11-10027 від 16 липня 2015 року)

У звˊязку з тим, що у 1 класі буде навчатися 2 учнів заняття будуть проводитися за індивідуальною формою навчання (педагогічний патронаж), Положення про індивідуальну форму навчання (педагогічний патронаж) у загальноосвітніх навчальних закладах затвердженого наказом МОН України

від 12.01.2016року №8 у редакції від 10 липня 2019р. №955,зареєстрованого в  Мінюсті України від 02.08.2019 року за номером №852/33823 (з розрахунку 5 годин на тиждень на 1 учня).

У 2 класі буде навчатися – 3 учнів.

Заняття будуть проводитися за індивідуальною формою навчання (педагогічний патронаж), Положення про індивідуальну форму навчання (педагогічний патронаж) у загальноосвітніх навчальних закладах затвердженого наказом МОН України

від 12.01.2016року №8 у редакції від 10 липня 2019р. №955,зареєстрованого в  Мінюсті України від 02.08.2019 року за номером №852/33823 (з розрахунку 5 годин на тиждень на 1 учня).

 

 Детальний розподіл навчального навантаження на тиждень окреслено у навчальному плані(додаток 1).

При визначенні гранично допустимого навантаження учнів ураховані санітарно-гігієнічні норми та нормативну тривалість уроків у 3класі – 40 хвилин.

Для учнів 1  та 2 класу складено індивідуальні навчальні плани,розклади занять учнів погоджені з батьками та затверджені директором школи.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02. 2018 року № 87 «Про затвердження Державного стандарту початкової освіти» години фізичної культури не враховуються при визначенні гранично допустимого навантаження учнів.

         Оцінювання учнів першого  здійснюється вербально. Оцінювання учнів 2-го класу Нової української школи здійснюється відповідно до Листа МОН від 27.08.2019року № 1154.

        Навчальні досягнення учнів у 3 класі підлягають формувальному та підсумковому (тематичному та завершальному) оцінюванню. Формувальне оцінювання має на меті:

 · відстежувати навчальний поступ учнів;

 · вибудовувати індивідуальну траєкторію розвитку дитини;

 · діагностувати досягнення на кожному з етапів навчання;

 · вчасно виявляти проблеми й запобігати їх нашаруванню;

 · аналізувати реалізацію освітньої програми та Державного стандарту початкової освіти, ухвалювати рішення щодо корегування навчальної програми і методів навчання відповідно до індивідуальних потреб дитини;

 · запобігати побоюванням дитини помилитися;

 · плекати впевненість у власних можливостях і здібностях.

 Орієнтирами для оцінювання навчальних досягнень учнів (формувального і підсумкового) є окреслені в цьому документі очікувані результати навчання, об’єднані за галузями та проіндексовані відповідно до обов’язкових результатів навчання Державного стандарту початкової освіти. Очікувані результати навчання слід використовувати для:

 · встановлення цілей уроку, окремих видів діяльності учнів, вправ тощо;

 · постійного спостереження за навчальним поступом учня/ учениці3 з боку вчителів, батьків і самих учнів;

 · поточного, зокрема й формувального, оцінювання;

 · підсумкового оцінювання (для другого циклу навчання).

 На основі поданих нижче очікуваних результатів навчання вчитель/ учителька може формулювати індивідуальні результати навчання учня/ учениці відповідно до опанування ним/ нею конкретного вміння (напр., намагається визначати ключові слова, визначає ключові слова, впевнено визначає ключові . При цьому особливості учня / учениці можуть впливати на темп навчання, внаслідок чого діти можуть досягати вказаних результатів раніше або пізніше від завершення зазначеного циклу чи рівня тощо), таким чином відстежуючи поступ учня за конкретний проміжок часу (напр., за два місяці). Спостереження за навчальним поступом учнів та оцінювання цього поступу розпочинається з перших днів навчання дитини у школі і триває постійно. Невід’ємною частиною цього процесу є формування здатності учнів самостійно оцінювати свій поступ.

Навчальний план зорієнтовано на роботу початкової школи за 5-денним навчальними тижнем.

Відповідно до мети та загальних цілей, окреслених у Державному стандарті, визначено завдання, які має реалізувати вчитель у рамках кожної освітньої галузі. Результати навчання повинні робити внесок у формування ключових компетентностей учнів.

Такі ключові компетентності, як уміння вчитися, ініціативність і підприємливість, екологічна грамотність і здоровий спосіб життя, соціальна та громадянська компетентності можуть формуватися відразу засобами усіх предметів. Виокремлення в навчальних програмах таких наскрізних ліній ключових компетентностей як «Екологічна безпека й сталий розвиток», «Громадянська відповідальність», «Здоров’я і безпека», «Підприємливість і фінансова грамотність» спрямоване на формування в учнів здатності застосовувати знання й уміння у реальних життєвих ситуаціях.

Необхідною умовою формування компетентностей є діяльнісна спрямованість навчання, яка передбачає постійне включення учнів до різних видів педагогічно доцільної активної навчально-пізнавальної діяльності, а також практична його спрямованість. Доцільно, де це можливо, не лише показувати виникнення факту із практичної ситуації, а й по можливості перевіряти його на практиці й встановлювати причинно-наслідкові зв’язки. Формуванню ключових компетентностей сприяє встановлення та реалізація в освітньому процесі міжпредметних і внутрішньопредметних зв’язків, а саме: змістово-інформаційних, операційно-діяльнісних і організаційно-методичних. Їх використання посилює пізнавальний інтерес учнів до навчання і підвищує рівень їхньої загальної культури, створює умови для систематизації навчального матеріалу і формування наукового світогляду. Учні набувають досвіду застосування знань на практиці та перенесення їх в нові ситуації.

    У 3 класі тривалість виконання діагностувальної роботи не повинна

перевищувати 35 хв (із 40 хв уроку 5 хв інструктаж, 35 хв – виконання роботи).

      Протягом навчального дня рекомендовано проводити не більше 1

діагностувальної роботи. З метою уникнення збігів часу проведення

діагностувальних робіт терміни необхідно враховувати і узгоджувати під час

календарно-тематичного планування. Ураховуючи можливість коригування

термінів виконання календарно-тематичного плану і 20 % резервного часу

програми, дата проведення діагностувальної роботи може бути змінена на

підставі аналізу результатів спостережень у процесі формувального

оцінювання. Результати діагносувальних робіт зберігаються у портфоліо учня і не фіксуються у класному журналі.

Оцінювання навчальних досягнень відбувається вербально за рівнями:

високий, достатній, середній, початковий. Звертаємо увагу, що оцінюються

вміння, які є обов’язковими результатами навчання, визначеними за кожною

освітньою галуззю. Оцінювання результатів навчання здійснюється

наприкінці вивчення теми, кількох тем або логічно завершеної частини змістунавчальної програми предмета вивчення.

 У 3 класі до журналу записуються лише результати завершального

(підсумкового) оцінювання за кожен семестр.

  Річне оцінювання здійснюється на підставі результатів оцінювання за

останній семестр.

   Результати навчання зазначаються на відповідних сторінках навчальних

предметів, використовуючи такі позначення: П – початковий рівень; С –

середній рівень; Д – достатній рівень; В – високий рівень.

  У свідоцтві досягнень рівні сформованості вмінь, які є обов’язковими

результатами навчання, визначеними за кожною освітньою галуззю,

фіксуються в кінці навчального року.

  Свідоцтво досягнень вкладається в особову справу учня.

 

 

Вимоги до осіб, які можуть розпочинати здобуття початкової освіти

Початкова освіта здобувається, як правило, з шести років (відповідно до п. 4 ст. 12 Закону України «Про освіту»).

У 1 класі навчається – 2 учнів, у 2 класі – 3 учнів,у 3 класі-5 учнів.

Особи з особливими освітніми потребами можуть розпочинати здобуття початкової освіти за інших умов.

 

Перелік, зміст, тривалість і взаємозв’язок освітніх галузей, логічну послідовність їх вивчення

Освітню програму укладено за такими освітніми галузями:

Мовно -  літературна

Математична

Природнича

Соціальна і здоров’язбережувальна

Громадянська та історична

Технологічна

Інформатична

Мистецька

Фізкультурна

Концепцією Нової української школи передбачено створення умов для особистісно орієнтованого навчання. Ефективна індивідуалізація й диференціація навчального процесу забезпечена через організацію навчальних центрів, які відображають навчальні потреби й інтереси дітей. Функціональність навчальних центрів спрямована на створення умов для  дослідницької діяльності дітей, розвиток самостійності, організації роботи дітей в парах, у малих групах, а також індивідуально. У навчальних центрах проводитимуться  різні види навчальної діяльності, тому вони містять різні навчальні матеріали.

Важливими навчальними центрами є такі: центр читання і письма, природознавства, математичний і мистецький центри. Їх наповнюваність забезпечуватиме для виконання навчальних програм. Зокрема, центр читання і письма містить: книги, карти, глобус, плакати, вірші, написані на великих аркушах паперу, письмове приладдя (олівці, маркери, фломастери), папір, клей або скоч (липка стрічка), діркопробивач, мотузки, комп’ютер і навушники – для забезпечення можливості слухати і дивитися історії усім разом або окремим дітям; центр природознавства камінці, мушлі, інші природні матеріали, магніти, збільшувальне скло, терези, довідкову літературу, журнали з природознавства, кімнатні рослини; мистецький центр (центр образотворчого мистецтва) фарби й пензлі, глину (пластилін), старі журнали, папір, приладдя для письма й малювання, мольберт; центр математики матеріали для лічби (пластикові іграшки, кубики різних розмірів, фабричні або саморобні предмети для лічби), пазли, доміно, лінійки, терези, інші засоби для вимірювання, ігри.

Логічна послідовність вивчення предметів розкривається у відповідних навчальних програмах, відповідно до додатку 2.

Форми організації освітнього процесу

Очікувані результати навчання, окреслені в межах кожної галузі, досяжні, якщо використовувати інтерактивні форми – кооперативне навчання, дослідницькі, інформаційні, мистецькі проекти; сюжетно-рольові ігри, ситуаційні вправи, екскурсії, дитяче волонтерство тощо.

Основними формами організації освітнього процесу є різні типи уроку, екскурсії, віртуальні подорожі, квести, які вчитель організує у межах уроку або в позаурочний час.

Форми організації освітнього процесу можуть уточнюватись та розширюватись у змісті окремих предметів за умови виконання державних вимог Державного стандарту та окремих предметів протягом навчального року.

Вибір форм і методів навчання вчитель визначає самостійно, враховуючи конкретні умови роботи, забезпечуючи водночас досягнення конкретних очікуваних результатів, зазначених у навчальних програмах окремих предметів.

Актуальним для освітнього процесу у 3 класі залишається використання

словесних методів навчання, що передбачає проведення бесід, дискусій,

пояснень, роботу з підручником, яка включає різноманітні стратегії читання

(виокремлення головної думки, сканування з метою знаходження відповіді на

питання, застосування інтерактивної пізнавальної системи для ефективного

читання та сприйняття нового тексту «INSERT» тощо). Використання

підручників, наочних посібників рекомендується на кожному уроці, оскільки

це сприяє успішній актуалізації вже вивченого матеріалу, допомагає у процесі

усвідомлення нової інформації, розкриває вміння критично мислити та

аналізувати прочитане, дає можливість учням отримати більш достовірні

знання і реальну картину про навколишній світ, підвищує можливості

рефлексії отриманої інформації та вміння працювати самостійно.

Актуальним засобом формування світогляду учнів є проблемне

навчання, ефективність якого полягає у тому, що при вирішенні задач такого

типу в учнів формується критичне, творче, діалектичне мислення. Проблемне

навчання сприяє формуванню умінь застосування системи логічних прийомів

або окремих способів творчої діяльності, умінь творчого застосування знань,

тобто застосування знань у новій ситуації. Воно сприяє накопиченню досвіду

творчої діяльності, оволодінню дослідницькими методами, набуттю досвіду

вирішення практичних проблем та зміцнює мотиваційний складник освітнього

процесу.

Навчально-пізнавальна діяльність на другому циклі навчання

неможлива без проєктної діяльності, яка спрямована на вирішення учнем або

групою школярів дослідної, творчої або практичної проблеми. В організації

проєктної діяльності рекомендується враховувати вікові особливості учнів, їх

інтереси та надавити переваги реалізації колективних або групових проєктів.

Оскільки проєктні роботи не обмежуються тільки лише урочними годинами,

тому пропонується використовувати резервний час та інтеграцію з

позаурочною діяльністю.

Наголошуємо, що лише комплексне використання всіх підходів до

організації навчального процесу створить можливості для організації

навчальної діяльності на високому рівні, успішного досягнення очікуваних

результатів та підвищення якості освіти.

 

 

 

Опис та інструменти системи внутрішнього забезпечення якості освіти

Система внутрішнього забезпечення якості освіти складається з наступних компонентів:

кадрове забезпечення освітньої діяльності(3 педагогічні працівники, які пройшли відповідну підготовку)

1 клас

1.Затока Валентина Анатоліївна – вчитель початкових класів, музичного мистецтва

2.Іщук Галина Анатоліївна – вчитель іноземної мови.

3.Ліщук Н.М.- вчитель фізичної культури.

2 клас

1. Затока Валентина Анатоліївна – вчитель початкових класів, музичного мистецтва,

2.Іщук Галина Анатоліївна – вчитель іноземної мови.

3.Ліщук Н.М.-вчитель інформатики,фізичної культури

3 клас

1.Голій Галина Леонідівна-вчитель початкових класів.

2. Затока Валентина Анатоліївна – вчитель музичного мистецтва,

3.Іщук Галина Анатоліївна – вчитель іноземної мови,християнської етики.

 

навчально-методичне забезпечення освітньої діяльності(методична рада, педагогічна рада);

матеріально-технічне забезпечення освітньої діяльності(кабінети початкових класів, ноутбук, проектор, принтер,);

якість проведення навчальних занять;

моніторинг досягнення учнями результатів навчання (компетентностей).

Завдання системи внутрішнього забезпечення якості освіти:

оновлення методичного кабінету закладу освіти;

контроль за виконанням навчальних планів та освітньої програми, якістю знань, умінь і навичок учнів, розробка рекомендацій щодо їх покращення;

моніторинг соціально-психологічного середовища закладу освіти;

створення необхідних умов для підвищення фахового кваліфікаційного рівня педагогічних працівників при ВІППО та он-лайн платформах.

При складанні розкладу уроків для 1-3-го класу враховано чинні вимоги щодо організації навчального тижня. Зокрема, робочий тиждень передбачає для учнів протягом навчального року додатковий розвантажувальний день – четвер, у розклад якого не вводяться предмети, що потребують значного розумового напруження (математика, мови).

Для профілактики стомлюваності, порушення статури, зору учнів в  процесі навчальної діяльності  через кожні 15 хвилин уроку проводитимуться фізкультхвилинки, що складаються з динамічних, дихальних вправ, вправ для збереження зору, пальчикової гімнастики тощо. Учитель весь час стимулюватиме учнів дотримуватись правильної постави під час виконання письмових робіт за партою.

Освітня програма закладу освіти та перелік освітніх компонентів, що передбачені відповідною освітньою програмою, оприлюднено на веб-сайті закладу освіти(vatin 2014@ukr.net).

Структура 2020-2021 навчального року

Відповідно до статті 16 Закону України «Про загальну середню освіту» (зі змінами)  2020/2021 навчальний  рік   розпочинається у День знань - 1   вересня і закінчується не пізніше 1 липня наступного року.

Навчальні заняття організовуються за семестровою системою:

І семестр – з 01 вересня по30грудня 2019 року,  

          ІІ семестр – з 18 січня по 28 травня 2020 року.

Упродовж навчального року для учнів проводяться канікули, орієнтовно:

    осінні – з02листопада по 08 листопада, зимові - з 31 грудня по 15 січня, весняні - з 22 по 28 березня.

По закінченню навчального року здійснюється річне оцінювання навчальних досягнень учнів. 

Навчальні екскурсії за рішенням  педагогічної ради навчального закладу не проводяться.

Гранична наповнюваність класів встановлюється відповідно до Закону України  «Про загальну середню освіту». Режим роботи школи для учнів 1-2 класів - п’ятиденний з однією зміною навчання. Тривалість уроків становить:

у 3-му класі - 40 хвилин.

 

 Директор                                   С.С.Куліш

 

 Додаток 1

до освітньої програми

Навчальний план

для 1-3 класу  з українською мовою навчання

загальноосвітньої школи І-ІІступеня с.Ватинець Горохівського району Волинської області на 2019-2020 н. р.

 

Освітні галузі

Предмети

Кількість годин на

тиждень/рік

 

1 клас

2 клас

3 клас

                   Інваріантна складова

 

 

Мовно-літературна

Українська мова

4

5

7

Англійська мова

1

2

3

Математична

Математика

2

3

4

Природнича, соціальна, здоров’язбережувальна, громадянська,історична, технологічна та інформатична.

Я досліджую світ

 

2

 

3

5

Інформатика

-

0,5

1

Мистецька

Музичне мистецтво

0,25

0,5

1

Образотворче мистецтво

0,25

0,5

1

Фізкультурна

Фізична культура

0,5

   

0,5

3

Усього

10

15

22+3

Варіативна складова

 

 

Курси за вибором

Основи християнської етики

-

-

 

 

 

 

1

Усього

-

-

 

1

Гранично допустиме тижневе навчальне навантаження на учня

20

 

22

 

 

 

25

Сумарна кількість навчальних годин інваріантної і варіативної складових

10

  

15

26

             

Директор                                    С.С.Куліш



                                                                                                               Додаток 2

до освітньої програми

 

Індивідуальний навчальний план

Для учня 1класу  з українською мовою навчання

загальноосвітньої школи І-ІІступеня с.Ватинець Горохівського району Волинської області на 2020-2021 н. р.

Власюк Олени Іванівни

Освітні галузі

Предмети

    Кількість годин на тиждень

    1 клас

на учня

                   Інваріантна складова

Мовно-літературна

Українська мова

4

2

Англійська мова

1

0,5

Математична

Математика

2

1

Природнича, соціальна, здоров’язбережувальна, громадянська,історична, технологічна та інформатична.

Я досліджую світ

 

2

1

Інформатика

 

 

Мистецька

Музичне мистецтво

0,25

                        0,125

Образотворче мистецтво

0.25

0,125

Фізкультурна

Фізична культура

0,5

                        0,25

Усього

9,5+0,5

4,75+0,25

 

Курси за вибором

Основи християнської етики

-

-

Усього

-

 

Гранично допустиме тижневе навчальне навантаження на учня

20

-

Сумарна кількість навчальних годин інваріантної і варіативної складових

10

5

           

 Батьки з навчальним планом ознайомлені і погоджені:              О.І.Власюк

                  

                      Директор                                    С.С.Куліш

 

 Додаток 2

до освітньої програми

 

Індивідуальний навчальний план

Для учня 1класу  з українською мовою навчання

загальноосвітньої школи І-ІІступеня с.Ватинець Горохівського району Волинської області на 2020-2021 н. р.

Іщук Анни Романівни

Освітні галузі

Предмети

    Кількість годин на тиждень

    1 клас

на учня

                   Інваріантна складова

Мовно-літературна

Українська мова

4

2

Англійська мова

1

0,5

Математична

Математика

2

1

Природнича, соціальна, здоров’язбережувальна, громадянська,історична, технологічна та інформатична.

Я досліджую світ

 

2

1

Інформатика

 

 

Мистецька

Музичне мистецтво

0,25

                        0,125

Образотворче мистецтво

0.25

0,125

Фізкультурна

Фізична культура

0,5

                        0,25

Усього

9,5+0,5

4,75+0,25

 

Курси за вибором

Основи християнської етики

-

-

Усього

-

 

Гранично допустиме тижневе навчальне навантаження на учня

20

-

Сумарна кількість навчальних годин інваріантної і варіативної складових

10

5

           

 Батьки з навчальним планом ознайомлені і погоджені:              Г.А.Іщук

                  

                      Директор                                    С.С.Куліш

 Додаток 3

до освітньої програми

 

Індивідуальний навчальний план

Для учня 2класу  з українською мовою навчання

загальноосвітньої школи І-ІІступеня с.Ватинець Горохівського району Волинської області на 2020-2021 н. р.

Іщука Павла Романовича

Освітні галузі

Предмети

    Кількість годин на тиждень

   2 клас

на учня

                   Інваріантна складова

Мовно-літературна

Українська мова

5

1,66

Англійська мова

2

0,66

Математична

Математика

3

1

Природнича, соціальна, здоров’язбережувальна, громадянська,історична, технологічна та інформатична.

Я досліджую світ

 

3

1

Інформатика

0,5

0,16

Мистецька

Музичне мистецтво

0,25

                        0,25

Образотворче мистецтво

0,25

0,25

Фізкультурна

Фізична культура

0,5

                        0,25

Усього

14,5+0,5

4,75+0,25

 

Курси за вибором

Основи християнської етики

-

-

Усього

-

 

Гранично допустиме тижневе навчальне навантаження на учня

20

-

Сумарна кількість навчальних годин інваріантної і варіативної складових

15

5

           

 Батьки з навчальним планом ознайомлені і погоджені:              Іщук Г.А.

                  

                      Директор                                    С.С.Куліш

                                                                                                                Додаток3

до освітньої програми

 

Індивідуальний навчальний план

Для учня 2 класу  з українською мовою навчання

загальноосвітньої школи І-ІІступеня с.Ватинець Горохівського району Волинської області на 2020-2021 н. р.

Шеремет Дарини Іванівни

Освітні галузі

Предмети

    Кількість годин на тиждень

   2 клас

на учня

                   Інваріантна складова

Мовно-літературна

Українська мова

5

1,66

Англійська мова

2

0,66

Математична

Математика

3

1

Природнича, соціальна, здоров’язбережувальна, громадянська,історична, технологічна та інформатична.

Я досліджую світ

 

3

1

Інформатика

0,5

0,16

Мистецька

Музичне мистецтво

0,25

                        0,25

Образотворче мистецтво

0,25

0,25

Фізкультурна

Фізична культура

0,5

                        0,25

Усього

14,5+0,5

4,75+0,25

 

Курси за вибором

Основи християнської етики

-

-

Усього

-

 

Гранично допустиме тижневе навчальне навантаження на учня

20

-

Сумарна кількість навчальних годин інваріантної і варіативної складових

15

5

           

 Батьки з навчальним планом ознайомлені і погоджені:              О.В.Шеремет

                  

                      Директор                                    С.С.Куліш

 

                                                                                                                 Додаток 3

до освітньої програми

 

Індивідуальний навчальний план

Для учня 2класу  з українською мовою навчання

загальноосвітньої школи І-ІІступеня с.Ватинець Горохівського району Волинської області на 2020-2021 н. р.

Гайдука Дмитра Олександровича

Освітні галузі

Предмети

    Кількість годин на тиждень

   2 клас

на учня

                   Інваріантна складова

Мовно-літературна

Українська мова

5

1,66

Англійська мова

2

0,66

Математична

Математика

3

1

Природнича, соціальна, здоров’язбережувальна, громадянська,історична, технологічна та інформатична.

Я досліджую світ

 

3

1

Інформатика

0,5

0,16

Мистецька

Музичне мистецтво

0,25

                        0,25

Образотворче мистецтво

0,25

0,25

Фізкультурна

Фізична культура

0,5

                        0,25

Усього

14,5+0,5

4,75+0,25

 

Курси за вибором

Основи християнської етики

-

-

Усього

-

 

Гранично допустиме тижневе навчальне навантаження на учня

20

-

Сумарна кількість навчальних годин інваріантної і варіативної складових

15

5

           

 Батьки з навчальним планом ознайомлені і погоджені:               Г.П.Гайдук

                  

                      Директор                                    С.С.Куліш

 

 

 

СХВАЛЕНО:

рішенням педагогічної ради

Протокол від 31.08.2020р. №1

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО:

наказ №73   від 31.08.2020р.

Директор___________ С.С.Куліш

 

 

                                             Освітня програма

загальноосвітньої школи І-ІІ ступеня

с. Ватинець

Горохівського району Волинської області

початкова освіта

(4 клас)

Освітня програма

загальноосвітньої школи І – ІІ ступеня с. Ватинець Горохівського району Волинської області

І ступеня (4 клас)

 

Загальні положення освітньої програми

Освітня програма І ступеня (початкова освіта) розроблена на виконання ст. 33 Закону України «Про освіту» та постанови Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2011 року № 462 «Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти».

Освітня програма початкової освіти окреслює підходи до планування й організації закладом освіти єдиного комплексу освітніх компонентів для досягнення учнями обов’язкових результатів навчання, визначених Державним стандартом початкової загальної освіти.

Освітня програма визначає:

загальний обсяг навчального навантаження, орієнтовну тривалість і можливі взаємозв’язки окремих предметів, курсів за вибором, проведення індивідуальних консультацій(додаток 1);

очікувані результати навчання учнів подані в рамках навчальних програм, перелік яких наведено в додатку 2;

зміст навчальних програм, які мають гриф «Затверджено Міністерством освіти і науки України» використані з офіційного веб-сайту МОН;

рекомендовані форми організації освітнього процесу та інструменти системи внутрішнього забезпечення якості освіти;

вимоги до осіб, які можуть розпочати навчання за цією освітньою програмою.

Загальний обсяг навчального навантаження та очікувані результати навчання здобувачів освіти

Загальний обсяг навчального навантаження для учнів  4класу – 525годин/навчальний рік. Детальний розподіл навчального навантаження на тиждень окреслено у навчальному плані(додаток 1).

Навчальний план початкової школи передбачає реалізацію освітніх галузей Базового навчального плану Державного стандарту через окремі предмети.

Навчальний план містить інваріантну складову, сформовану на державному рівні, обов'язкову для закладу загальної середньої освіти, та варіативну. Повноцінність початкової освіти забезпечується реалізацією як інваріантної, так і варіативної складових, які в обов'язковому порядку фінансуються з освітньої субвенції.

Освітня галузь «Мови і літератури» з урахуванням вікових особливостей учнів у навчальних планах реалізується через окремі предмети «Українська мова (мова і читання)», «Англійська мова».

Освітні галузі «Математика», «Природознавство» реалізуються через однойменні окремі предмети, відповідно, - «Математика», «Природознавство».

Освітня галузь «Суспільствознавство» реалізується предметом «Я у світі».

Освітня галузь «Мистецтво» реалізується окремими предметами «Образотворче мистецтво» і «Музичне мистецтво».

Освітня галузь «Технології» реалізується через окремі предмети «Трудове навчання» та «Інформатика».

Освітня галузь «Здоров'я і фізична культура» реалізується окремими предметами «Основи здоров'я»та «Фізична культура».

При визначенні гранично допустимого навантаження учнів ураховані санітарно-гігієнічні норми та нормативну тривалість уроків у 4 класі – 40 хвилин.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2011 року № 462 «Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти» години фізичної культури не враховуються при визначенні гранично допустимого навантаження учнів.

Варіативна складова навчального плану 4 класі не передбачена.

Збереження здоров’я дітей належить до головних завдань школи. Тому формування навичок здорового способу життя та безпечної поведінки здійснюється не лише в рамках предметів «Фізична культура» та «Основи здоров'я», а інтегрується у змісті всіх предметів інваріантної та варіативної складових навчального плану.

Навчальний план зорієнтовано на роботу початкової школи за 5-денним навчальними тижнем.

Відповідно до мети та загальних цілей, окреслених у Державному стандарті, визначено завдання, які має реалізувати вчитель у рамках кожної освітньої галузі. Результати навчання повинні робити внесок у формування ключових компетентностей учнів.

Такі ключові компетентності, як уміння вчитися, ініціативність і підприємливість, екологічна грамотність і здоровий спосіб життя, соціальна та громадянська компетентності можуть формуватися відразу засобами усіх предметів. Виокремлення в навчальних програмах таких наскрізних ліній ключових компетентностей як «Екологічна безпека й сталий розвиток», «Громадянська відповідальність», «Здоров’я і безпека», «Підприємливість і фінансова грамотність» спрямоване наформування в учнів здатності застосовувати знання й уміння у реальних життєвих ситуаціях.

Необхідною умовою формування компетентностей є діяльнісна спрямованість навчання, яка передбачає постійне включення учнів до різних видів педагогічно доцільної активної навчально-пізнавальної діяльності, а також практична його спрямованість. Доцільно, де це можливо, не лише показувати виникнення факту із практичної ситуації, а й по можливості перевіряти його на практиці й встановлювати причинно-наслідкові зв’язки. Формуванню ключових компетентностей сприяє встановлення та реалізація в освітньому процесі міжпредметних і внутрішньопредметних зв’язків, а саме: змістово-інформаційних, операційно-діяльнісних і організаційно-методичних. Їх використання посилює пізнавальний інтерес учнів до навчання і підвищує рівень їхньої загальної культури, створює умови для систематизації навчального матеріалу і формування наукового світогляду. Учні набувають досвіду застосування знань на практиці та перенесення їх в нові ситуації.

Вимоги до осіб, які можуть розпочинати здобуття початкової освіти

Початкова освіта здобувається, як правило, з шести років (відповідно до п. 4 ст. 12 Закону України «Про освіту»).

У 4 класі –навчається 3 учнів за індивідуальним навчальним планом.

Особи з особливими освітніми потребами можуть розпочинати здобуття початкової освіти за інших умов.

Перелік, зміст, тривалість і взаємозв’язок освітніх галузей, логічну послідовність їх вивчення

Освітню програму укладено за такими освітніми галузями:

Мови і літератури

Суспільствознавство

Мистецтво

Математика

Природознавство

Технології

Здоров’я і фізична культура

Логічна послідовність вивчення предметів розкривається у відповідних навчальних програмах, відповідно до додатку 2.

         У зв’язку з тим, що у 4 класі буде навчатися 3 учнів, заняття будуть проводитися за індивідуальною формою навчання (педагогічним патронажем), згідно Положення про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти затвердженого наказом МОН України від 12.01.2016 року №8 у редакції від 10.07.19 №955,  листа МОН України від 20.08.2019 №1/9-525 «Щодо організації форм здобуття загальної середньої освіти», з метою здобуття учнями початкової, базової середньої освіти за індивідуальною формою (педагогічним патронажом) навчання з урахуванням демографічної ситуації,  ( з розрахунку 5 годин в тиждень на 1-го учня).

 

Форми організації освітнього процесу

Основними формами організації освітнього процесу є різні типи уроку, екскурсії, віртуальні подорожі, квести, які вчитель організує у межах уроку або в позаурочний час.

Форми організації освітнього процесу можуть уточнюватись та розширюватись у змісті окремих предметів за умови виконання державних вимог Державного стандарту та окремих предметів протягом навчального року.

Вибір форм і методів навчання вчитель визначає самостійно, враховуючи конкретні умови роботи, забезпечуючи водночас досягнення конкретних очікуваних результатів, зазначених у навчальних програмах окремих предметів.

Опис та інструменти системи внутрішнього забезпечення якості освіти

Система внутрішнього забезпечення якості освіти складається з наступних компонентів:

кадрове забезпечення освітньої діяльності(3 педагогічних працівників);

4 клас

1.Ліщук Наталія Михайлівна – вчитель початкових класів

2.Затока Валентина Анатоліївна – вчитель музичного мистецтва

3.Іщук Галина Анатоліївна – вчитель іноземної мови

навчально-методичне забезпечення освітньої діяльності(методична рада, педагогічна рада);

матеріально-технічне забезпечення освітньої діяльності(кабінети початкових класів, кабінет інформатики, ноутбук, проектор, спортивний майданчик);

якість проведення навчальних занять;

моніторинг досягнення учнями результатів навчання (компетентностей)(директорські контрольні роботи, державна підсумкова атестація).

Завдання системи внутрішнього забезпечення якості освіти:

оновлення методичного кабінету закладу освіти;

контроль за виконанням навчальних планів та освітньої програми, якістю знань, умінь і навичок учнів, розробка рекомендацій щодо їх покращення;

моніторинг соціально-психологічного середовища закладу освіти(наявність практичного психолога та соціального педагога);

створення необхідних умов для підвищення фахового кваліфікаційного рівня педагогічних працівників при ВІППО та он-лайн платформах.

Освітня програма закладу освіти та перелік освітніх компонентів, що передбачені відповідною освітньою програмою, оприлюднено навеб-сайті закладу освіти(vatin2014@ukr.net).

 

Структура 2019-2020 навчального року

Відповідно до статті 16 Закону України «Про загальну середню освіту» (зі змінами)  20120/2021 навчальний  рік   розпочинається у День знань - 1   вересня і закінчується не пізніше 1 липня наступного року.

Навчальні заняття організовуються за семестровою системою:

       І семестр – з 01 вересня по 30 грудня 2020 року,  

       ІІ семестр – з 18 січня по 28 травня 2020 року.

Упродовж навчального року для учнів проводяться канікули, орієнтовно:

     осінні – з 02 листопада по 08 листопада, зимові - з 31 грудня по 15 січня, весняні - з 22 по 28 березня.

По закінченню навчального року здійснюється річне оцінювання навчальних досягнень учнів. 

Навчальні екскурсії за рішенням  педагогічної ради навчального закладу не проводяться.

Відповідно до Наказів МОН учні 4 класу  складають державну підсумкову атестацію.

Гранична наповнюваність класів встановлюється відповідно до Закону України  «Про загальну середню освіту». Режим роботи школи для учнів 4 класів - п’ятиденний з однією зміною навчання. Тривалість уроків становить:

у 4 класі - 40 хвилин.

 

 Директор                                  C.C.Куліш

 


                                                                                                                     Додаток 1

до освітньої  програми

Навчальний план

для 3 – 4 класів з українською мовою навчання

загальноосвітньої школи І-ІІ ступеня с. Ватинець Горохівського району Волинської області на 2019-2020 н. р.

 

Освітнігалузі

Предмети

Кількість годин на тиждень у класах

4 клас

На 1учня

 

Інваріантна складова

Мови і література

(мовний і літературний компоненти)

Українська мова

6

2

 

Англійська мова

1,5

0,5

 

Математика

Математика

3

1

 

Природознавство

Природознавство

1

0,33

 

Суспільствознавство

Я у світі

0,5

0,16

 

Мистецтво

Музичне мистецтво

 

0,5

 

 

0,16

 

 

Образотворче мистецтво

0,25

0,08

 

Технології

Трудове навчання

 

0,25

 

 

0,08

 

 

Інформатика

1

0,33

 

Здоров’я і фізична культура

Основи здоров’я

0,5

0,16

 

Фізична культура

0,5

0,16

 

Усього

15

5

 

Варіативна складова

Курсизавибором

Основи християнської етики

 

 

 

Усього

0

0

 

Гранично допустиме тижневе навчальне навантаження на учня

23

23

 

Сумарна кількість навчальних годин інваріантної і варіативної складових

15

5

 

 

Директор                                     С.С.Куліш


Додаток 2

до освітньої програми

Перелік навчальних програм

для учнів закладу загальної середньої освіти І ступеня

(затверджені наказом МОН від 29.05.2015 № 584)

 

№ з/п

Назва навчальної програми

1.      

Українська мова. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів 1–4 класи

2.      

Інформатика. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів 2–4 класів

3.      

Літературне читання. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів 2–4 класи

4.      

Математика. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів 1–4 класи

5.      

Музичне мистецтво. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів 1–4 класи

6.      

Образотворче мистецтво. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів 1–4 класи

7.      

Основи здоров'я. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів 1–4 класи

8.      

Природознавство. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів 1–4 класи

9.      

Трудове навчання. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів 1–4 класи

10.            

Фізична культура. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів 1–4 класи

11.            

Я у світі. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів 3–4 класи

12.            

Іноземні мови. Навчальні програми для 1–4 класів загальноосвітніх навчальних закладів та спеціалізованих шкіл

 

 

 

Директор                                    С.С.Куліш

                                                                                                                                                                                                                                                                                    Додаток 3

Індивідуальний навчальний план

                                           Учня 4 класу                                                                           загальноосвітньої школи І-ІІ ступеня с.Ватинець

                             Горохівського району Волинської області                                                          Іщука Ростислава Романовича                              

 

Освітні галузі

Предмети

Кількість годин на тиждень

 

Мови і літератури (мовний і літературний компоненти)

Українська мова

2

Іноземна мова

0,5

Математика

Математика

1

Природознавство

Природознавство

0,33

Суспільствознавство

Я у світі

0, 16

Мистецтво

Музичне мистецтво, образотворче мистецтво

0, 16

0,08

Технології

Трудове навчання

0,08

Інформатика

0,33

Здоров'я і фізична культура

Основи здоров'я

0,16

Фізична культура**

0,16

Усього

 

5

 Гранично допустиме тижневе навчальне навантаження на учня

 

 

23

Сумарна кількість навчальних годин інваріантної і варіативної складових, що фінансується з бюджету (без урахування поділу класів на групи)

 

    

5

       

Батьки з навчальним планом ознайомлені і погоджені             Г.А.Іщук

                                      Директор                       С.С.Куліш

                                                                                Додаток 3

Індивідуальний навчальний план

                                           Учня 4 класу                                                                           загальноосвітньої школи І-ІІ ступеня с.Ватинець

                             Горохівського району Волинської області                                                          Власюка Тараса Івановича                                    

 

Освітні галузі

Предмети

Кількість годин на тиждень

 

Мови і літератури (мовний і літературний компоненти)

Українська мова

2

Іноземна мова

0,5

Математика

Математика

1

Природознавство

Природознавство

0,33

Суспільствознавство

Я у світі

0, 16

Мистецтво

Музичне мистецтво, образотворче мистецтво

0, 16

0,08

Технології

Трудове навчання

0,08

Інформатика

0,33

Здоров'я і фізична культура

Основи здоров'я

0,16

Фізична культура**

0,16

Усього

 

5

 Гранично допустиме тижневе навчальне навантаження на учня

 

 

23

Сумарна кількість навчальних годин інваріантної і варіативної складових, що фінансується з бюджету (без урахування поділу класів на групи)

 

    

5

       

Батьки з навчальним планом ознайомлені і погоджені             О.П.Власюк

                                      Директор                       С.С.Куліш

                                                                                Додаток 3

Індивідуальний навчальний план

                                           Учня 4 класу                                                                           загальноосвітньої школи І-ІІ ступеня с.Ватинець

                             Горохівського району Волинської області                                                          Пилипчука Вˊячеслава Анатолійовича                                  

Освітні галузі

Предмети

Кількість годин на тиждень

 

Мови і літератури (мовний і літературний компоненти)

Українська мова

2

Іноземна мова

0,5

Математика

Математика

1

Природознавство

Природознавство

0,33

Суспільствознавство

Я у світі

0, 16

Мистецтво

Музичне мистецтво, образотворче мистецтво

0, 16

0,08

Технології

Трудове навчання

0,08

Інформатика

0,33

Здоров'я і фізична культура

Основи здоров'я

0,16

Фізична культура**

0,16

Усього

 

5

 Гранично допустиме тижневе навчальне навантаження на учня

 

 

23

Сумарна кількість навчальних годин інваріантної і варіативної складових, що фінансується з бюджету (без урахування поділу класів на групи)

 

    

5

       

Батьки з навчальним планом ознайомлені і погоджені                  О.В.Пилипчук                            Директор                       С.С.Куліш

 

 

 

СХВАЛЕНО:

Рішенням педагогічної ради

Протокол від 31.08. 2020 р. №1

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО:

наказ від 31.08.2020 р. № _74__

Директор ________С.С.Куліш

 

 

                                        Освітня програма

загальноосвітньої школи І-ІІ ступеня

с. Ватинець

Горохівського району Волинської області

базова загальна середня освіта

(5 – 9 класи)

 

 

 Освітня програма

загальноосвітньої школи І-ІІ ступеня с. Ватинець

Горохівського району Волинської області

ІІ ступеня(5 – 9 класи)

 

Загальні положення освітньої програми

Освітня програма ІІ ступеня (базова середня освіта) розроблена на виконання ст. 33 Закону України «Про освіту» та постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1392 «Про затвердження Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти».

Освітня програма базової середньої освіти окреслює підходи до планування й організації закладом освіти єдиного комплексу освітніх компонентів для досягнення учнями обов’язкових результатів навчання, визначених Державним стандартом базової та повної загальної середньої освіти.

Освітня програма визначає:

загальний обсяг навчального навантаження, орієнтовну тривалість і можливі взаємозв’язки окремих предметів, факультативів, курсів за вибором (додаток 1);

очікувані результати навчання учнів, подані в рамках навчальних програм;

перелік навчальних програм, які мають гриф «Затверджено Міністерством освіти і науки України» і розміщені на офіційному веб-сайті МОН)(додаток 2);

рекомендовані форми організації освітнього процесу та інструменти системи внутрішнього забезпечення якості освіти;

вимоги до осіб, які можуть розпочати навчання за цією освітньою програмою.

Загальний обсяг навчального навантаження та очікувані результати навчання здобувачів освіти

Загальний обсяг навчального навантаження для учнів 5-9-х класів складає 1120 годин/навчальний рік. Зокрема для 5-го класу – 280годин/навчальний рік, для 6-го класу –280 годин/навчальний рік, для 7-го класу –280годин/навчальний рік, для 8-го класу –280годин/навчальний рік. 9 клас у цьому навчальному році відсутній. Детальний розподіл навчального навантаження на тиждень окреслено у навчальному плані.

Навчальний план основної школи передбачає реалізацію освітніх галузей Базового навчального плану Державного стандарту через окремі предмети. Вони охоплюють інваріантну складову, сформовану на державному рівні, та варіативну складову.

Варіативна складова навчального плану визначена закладом освіти самостійно, враховуючи особливості організації освітнього процесу та індивідуальних освітніх потреб учнів, рівень навчально-методичного та кадрового забезпечення закладу.

Варіативна складова навчального плану через малу наповнюваність класів – відсутня.

Відповідно до Законів України „Про освіту”, „Про повну загальну середню освіту”, Положення про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти, затвердженого наказом МОН України від 12.01.2016 №8, у редакції наказу МОН України від 10.07.2019 №955,  листа МОН України від 20.08.2019 №1/9-525 «Щодо організації форм здобуття загальної середньої освіти», з метою здобуття учнями початкової, базової середньої освіти за індивідуальною формою (педагогічним патронажом) навчання з урахуванням демографічної ситуації, навчання у 5-8 класі буде проводитися за індивідуальною формою (педагогічним патронажом) у зв’язку з малою наповнюваністю класів.

 

     У зв’язку з тим, що у 5 класі буде навчатися 1 учень, заняття будуть проводитися за індивідуальною формою навчання, згідно Положення про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти затвердженого наказом МОН України від 12.01.2016 року №8 в редакції від 10.07.19р. №955 ( з розрахунку 8 годин в тиждень на 1-го учня).

       У зв’язку з тим, що у 6 класі буде навчатися 1 учень, заняття будуть проводитися за індивідуальною формою навчання,   згідно Положення про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти затвердженого наказом МОН України від 12.01.2016 року №8 в редакції від 10.07.19р. №955 ( з розрахунку 8 годин в тиждень на 1-го учня).

    У зв’язку з тим, що у 7 класі буде навчатися 1 учень, заняття будуть проводитися за індивідуальною формою навчання, згідно Положення про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти затвердженого наказом МОН України від 12.01.2016 року №8 в редакції від 10.07.19р. №955 ( з розрахунку 8 годин в тиждень на 1-го учня).

    У зв’язку з тим, що у 8 класі буде навчатися 1 учень, заняття будуть проводитися за індивідуальною формою навчання, згідно Положення про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти затвердженого наказом МОН України від 12.01.2016 року №8 в редакції від 10.07.19р. №955 ( з розрахунку 8 годин в тиждень на 1-го учня).

 

         Детальний розподіл навчального навантаження на тиждень окреслено у навчальних планах закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня (далі –навчальний план).

З метою виконання вимог Державного стандарту навчальний план закладу освіти містить усі предмети інваріантної складової, передбачені навчальним планом  освітньої програми відповідно до таблиці 1 та таблиці 10  до Типової освітньої програми.

Збереження здоров’я дітей належить до головних завдань школи. Тому формування навичок здорового способу життя та безпечної поведінки здійснюється не лише в рамках предметів «Фізична культура» та «Основи здоров'я», а інтегрується у змісті всіх предметів інваріантної та варіативної складових навчальних планів.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1392 «Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти» години фізичної культури не враховуються при визначенні гранично допустимого навантаження учнів.

Навчальний план зорієнтовано на роботу основної школи за 5-денним навчальним тижнем.

 

Очікувані результати навчання здобувачів освіти

Відповідно до мети та загальних цілей, окреслених у Державному стандарті, визначено завдання, які має реалізувати вчитель/вчителька у рамках кожної освітньої галузі. Результати навчання повинні робити внесок у формування ключових компетентностей учнів.

№ з/п

Ключові компетентності

Компоненти

1

Спілкування державною мовами

Уміння: ставити запитання і розпізнавати проблему; міркувати, робити висновки на основі інформації, поданої в різних формах (у текстовій формі, таблицях, діаграмах, на графіках); розуміти, пояснювати і перетворювати тексти задач (усно і письмово), грамотно висловлюватися рідною мовою; доречно та коректно вживати в мовленні термінологію з окремих предметів, чітко, лаконічно та зрозуміло формулювати думку, аргументувати, доводити правильність тверджень; уникнення невнормованих іншомовних запозичень у спілкуванні на тематику окремого предмета; поповнювати свій словниковий запас.

Ставлення: розуміння важливості чітких та лаконічних формулювань.

Навчальні ресурси: означення понять, формулювання властивостей, доведення правил, теорем

2

Спілкування іноземними мовами

Уміння:здійснювати спілкування в межах сфер, тем і ситуацій, визначених чинною навчальною програмою; розуміти на слух зміст автентичних текстів; читати і розуміти автентичні тексти різних жанрів і видів із різним рівнем розуміння змісту; здійснювати спілкування у письмовій формі відповідно до поставлених завдань; використовувати у разі потреби невербальні засоби спілкування за умови дефіциту наявних мовних засобів; ефективно взаємодіяти з іншими усно, письмово та за допомогою засобів електронного спілкування.

Ставлення:критично оцінювати інформацію та використовувати її для різних потреб; висловлювати свої думки, почуття та ставлення; адекватно використовувати досвід, набутий у вивченні рідної мови та інших навчальних предметів, розглядаючи його як засіб усвідомленого оволодіння іноземною мовою; обирати й застосовувати доцільні комунікативні стратегії відповідно до різних потреб; ефективно користуватися навчальними стратегіями для самостійного вивчення іноземних мов.

Навчальні ресурси:підручники, словники, довідкова література, мультимедійні засоби, адаптовані іншомовні тексти.

3

Математична компетент

ність

Уміння: оперувати текстовою та числовою інформацією; встановлювати відношення між реальними об’єктами навколишньої дійсності (природними, культурними, технічними тощо); розв’язувати задачі, зокрема практичного змісту; будувати і досліджувати найпростіші математичні моделі реальних об'єктів, процесів і явищ, інтерпретувати та оцінювати результати; прогнозувати в контексті навчальних та практичних задач; використовувати математичні методи у життєвих ситуаціях.

Ставлення: усвідомлення значення математики для повноцінного життя в сучасному суспільстві, розвитку технологічного, економічного й оборонного потенціалу держави, успішного вивчення інших предметів.

Навчальні ресурси: розв'язування математичних задач, і обов’язково таких, що моделюють реальні життєві ситуації

4

Основні компетентності у природничих науках і технологіях

Уміння: розпізнавати проблеми, що виникають у довкіллі; будувати та досліджувати природні явища і процеси; послуговуватися технологічними пристроями.

Ставлення: усвідомлення важливості природничих наук як універсальної мови науки, техніки та технологій. усвідомлення ролі наукових ідей в сучасних інформаційних технологіях

Навчальні ресурси: складання графіків та діаграм, які ілюструють функціональні залежності результатів впливу людської діяльності на природу

5

Інформаційно-цифрова компетент

ність

Уміння: структурувати дані; діяти за алгоритмом та складати алгоритми; визначати достатність даних для розв’язання задачі; використовувати різні знакові системи; знаходити інформацію та оцінювати її достовірність; доводити істинність тверджень.

Ставлення: критичне осмислення інформації та джерел її отримання; усвідомлення важливості інформаційних технологій для ефективного розв’язування математичних задач.

Навчальні ресурси: візуалізація даних, побудова графіків та діаграм за допомогою програмних засобів

6

Уміння вчитися впродовж життя

Уміння: визначати мету навчальної діяльності, відбирати й застосовувати потрібні знання та способи діяльності для досягнення цієї мети; організовувати та планувати свою навчальну діяльність; моделювати власну освітню траєкторію, аналізувати, контролювати, коригувати та оцінювати результати своєї навчальної діяльності; доводити правильність власного судження або визнавати помилковість.

Ставлення: усвідомлення власних освітніх потреб та цінності нових знань і вмінь; зацікавленість у пізнанні світу; розуміння важливості вчитися впродовж життя; прагнення до вдосконалення результатів своєї діяльності.

Навчальні ресурси: моделювання власної освітньої траєкторії

7

Ініціативність і підприємли

вість

Уміння: генерувати нові ідеї, вирішувати життєві проблеми, аналізувати, прогнозувати, ухвалювати оптимальні рішення; використовувати критерії раціональності, практичності, ефективності та точності, з метою вибору найкращого рішення; аргументувати та захищати свою позицію, дискутувати; використовувати різні стратегії, шукаючи оптимальних способів розв’язання життєвого завдання.

Ставлення: ініціативність, відповідальність, упевненість у собі; переконаність, що успіх команди – це й особистий успіх; позитивне оцінювання та підтримка конструктивних ідей інших.

Навчальні ресурси: завдання підприємницького змісту (оптимізаційні задачі)

8

Соціальна і громадянська компетент

ності

Уміння: висловлювати власну думку, слухати і чути інших, оцінювати аргументи та змінювати думку на основі доказів; аргументувати та відстоювати свою позицію; ухвалювати аргументовані рішення в життєвих ситуаціях; співпрацювати в команді, виділяти та виконувати власну роль в командній роботі; аналізувати власну економічну ситуацію, родинний бюджет; орієнтуватися в широкому колі послуг і товарів на основі чітких критеріїв, робити споживчий вибір, спираючись на різні дані.

Ставлення: ощадливість і поміркованість; рівне ставлення до інших незалежно від статків, соціального походження; відповідальність за спільну справу; налаштованість на логічне обґрунтування позиції без передчасного переходу до висновків; повага до прав людини, активна позиція щодо боротьби із дискримінацією.

Навчальні ресурси: завдання соціального змісту

9

Обізнаність і самовираження у сфері культури

Уміння: грамотно і логічно висловлювати свою думку, аргументувати та вести діалог, враховуючи національні та культурні особливості співрозмовників та дотримуючись етики спілкування і взаємодії; враховувати художньо-естетичну складову при створенні продуктів своєї діяльності (малюнків, текстів, схем тощо).

Ставлення:культурна самоідентифікація, повага до культурного розмаїття у глобальному суспільстві; усвідомлення впливу окремого предмета на людську культуру та розвиток суспільства.

Навчальні ресурси:математичні моделі в різних видах мистецтва

10

Екологічна грамотність і здорове життя

Уміння: аналізувати і критично оцінювати соціально-економічні події в державі на основі різних даних; враховувати правові, етичні, екологічні і соціальні наслідки рішень; розпізнавати, як інтерпретації результатів вирішення проблем можуть бути використані для маніпулювання.

Ставлення:усвідомлення взаємозв’язку кожного окремого предмета та екології на основі різних даних; ощадне та бережливе відношення до природніх ресурсів, чистоти довкілля та дотримання санітарних норм побуту; розгляд порівняльної характеристики щодо вибору здорового способу життя; власна думка та позиція до зловживань алкоголю, нікотину тощо.

Навчальні ресурси: навчальні проекти, завдання соціально-економічного, екологічного змісту; задачі, які сприяють усвідомленню цінності здорового способу життя

Такі ключові компетентності, як уміння вчитися, ініціативність і підприємливість, екологічна грамотність і здоровий спосіб життя, соціальна та громадянська компетентності формуватимуться відразу засобами усіх предметів. Виокремлення в навчальних програмах таких наскрізних ліній ключових компетентностей як «Екологічна безпека й сталий розвиток», «Громадянська відповідальність», «Здоров’я і безпека», «Підприємливість і фінансова грамотність» спрямоване наформування в учнів здатності застосовувати знання й уміння у реальних життєвих ситуаціях. Наскрізні лінії є засобом інтеграції ключових і загальнопредметнихкомпетентностей, окремих предметів та предметних циклів; їх необхідно враховувати при формуванні шкільного середовища. Наскрізні лінії є соціально значимими надпредметними темами, які допомагають формуванню в учнів уявлень про суспільство в цілому, розвивають здатність застосовувати отримані знання у різних ситуаціях.

Навчання за наскрізними лініями реалізуватимуться насамперед через:

організацію навчального середовища — зміст та цілі наскрізних тем враховуватимуться при формуванні духовного, соціального і фізичного середовища навчання;

окремі предмети — виходячи із наскрізних тем при вивченні предмета проводитимуться відповідні трактовки, приклади і методи навчання, реалізовуватимуться надпредметні, міжкласові та загальношкільні проекти. Роль окремих предметів при навчанні за наскрізними темами різна і залежить від цілей і змісту окремого предмета та від того, наскільки тісно той чи інший предметний цикл пов’язаний із конкретною наскрізною темою;предмети за вибором; роботу в проектах; позакласну навчальну роботу і роботу гуртків.

 

 

 

Наскрізна лінія

Коротка характеристика

Екологічна безпека й сталий розвиток

Формування в учнів соціальної активності, відповідальності та екологічної свідомості, готовності брати участь у вирішенні питань збереження довкілля і розвитку суспільства, усвідомлення важливості сталого розвитку для майбутніх поколінь.

Проблематика наскрізної лінії реалізується через завдання з реальними даними про використання природних ресурсів, їх збереження та примноження. Аналіз цих даних сприяє розвитку бережливого ставлення до навколишнього середовища, екології, формуванню критичного мислення, вміння вирішувати проблеми, критично оцінювати перспективи розвитку навколишнього середовища і людини. Можливі уроки на відкритому повітрі.

Громадянська відповідальність

Сприятиме формуванню відповідального члена громади і суспільства, що розуміє принципи і механізми функціонування суспільства. Ця наскрізна лінія освоюється в основному через колективну діяльність (дослідницькі роботи, роботи в групі, проекти тощо), яка поєднує окремі предмети між собою і розвиває в учнів готовність до співпраці, толерантність щодо різноманітних способів діяльності і думок.

Вивчення окремого предмета має викликати в учнів якомога більше позитивних емоцій, а її зміст — бути націленим на виховання порядності, старанності, систематичності, послідовності, посидючості і чесності. Приклад вчителя покликаний зіграти важливу роль у формуванні толерантного ставлення до товаришів, незалежно від рівня навчальних досягнень.

Здоров'я і безпека

Завданням наскрізної лінії є становлення учня як емоційно стійкого члена суспільства, здатного вести здоровий спосіб життя і формувати навколо себе безпечне життєве середовище.

Реалізується через завдання з реальними даними про безпеку і охорону здоров’я (текстові завдання, пов’язані з середовищем дорожнього руху, рухом пішоходів і транспортних засобів). Варто звернути увагу на проблеми, пов’язані із ризиками для життя і здоров’я. Вирішення проблем, знайдених з «ага-ефектом», пошук оптимальних методів вирішення і розв’язування задач тощо, здатні викликати в учнів чимало радісних емоцій.

Підприємливість і фінансова грамотність

Наскрізна лінія націлена на розвиток лідерських ініціатив, здатність успішно діяти в технологічному швидкозмінному середовищі, забезпечення кращого розуміння учнями практичних аспектів фінансових питань (здійснення заощаджень, інвестування, запозичення, страхування, кредитування тощо).

Ця наскрізна лінія пов'язана з розв'язуванням практичних завдань щодо планування господарської діяльності та реальної оцінки власних можливостей, складання сімейного бюджету, формування економного ставлення до природних ресурсів.

 

Формування компетентностей є діяльнісна спрямованість навчання, яка передбачає постійне включення учнів до різних видів педагогічно доцільної активної навчально-пізнавальної діяльності, а також практична його спрямованість. У закладі освіти  створюватимуться умови для самостійного виведення нового знання, перевірки його на практиці і встановлення причинно-наслідкових зв’язків шляхом створення проблемних ситуацій, організації спостережень, дослідів та інших видів діяльності. Формуванню ключових компетентностей сприяє встановлення та реалізація в освітньому процесі міжпредметних і внутрішньопредметних зв’язків, а саме: змістово-інформаційних, операційно-діяльнісних і організаційно-методичних. Їх використання посилює пізнавальний інтерес учнів до навчання і підвищує рівень їхньої загальної культури, створює умови для систематизації навчального матеріалу і формування наукового світогляду. Учні набуватимуть досвіду застосування знань на практиці та перенесення їх в нові ситуації.

Вимоги до осіб, які можуть розпочинати здобуття базової середньої освіти

Базова середня освіта у закладі освіти здобувається  після здобуття початкової освіти.

Перелік освітніх галузей.

Освітню програму укладено за такими освітніми галузями:

Мови і літератури

Суспільствознавство

Мистецтво

Математика

Природознавство

Технології

Здоров’я і фізична культура

Логічна послідовність вивчення предметів розкривається у відповідних навчальних програмах.

Рекомендовані форми організації освітнього процесу

Основними формами організації освітнього процесу є різні типи уроку:

формування компетентностей; розвитку компетентностей; перевірки та/або оцінювання досягнення компетентностей; корекції основних компетентностей; комбінований урок.

Також формами організації освітнього процесу будуть екскурсії, віртуальні подорожі, уроки-семінари, конференції, спектаклі, брифінги, квести, інтерактивні уроки (уроки-«суди», урок-дискусійна група, уроки з навчанням одних учнів іншими), інтегровані уроки, проблемний урок, відео-уроки тощо.

З метою засвоєння нового матеріалу та розвитку компетентностей крім уроку проводитимуться навчально-практичні заняття. Ця форма організації поєднує виконання різних практичних вправ, експериментальних робіт відповідно до змісту окремих предметів, менш регламентована й має акцент на більшій самостійності учнів в експериментальній та практичній діяльності. Досягнуті компетентності учні застосовуватимуть  на практичних заняттях і заняттях практикуму.

Експериментальні завдання, передбачені змістом окремих предметів, виконуватимуться на заняттях із практикуму (виконання експериментально-практичних робіт). Оглядові конференції (для 8-9 класів) передбачатимуть обговорення ключових положень вивченого матеріалу, учням розкриватимуться нові узагальнюючі підходи до його аналізу. Вони  будуть комплексними, тобто реалізувати міжпредметні зв'язки в узагальненні й систематизації навчального матеріалу. Оглядові екскурсії ознайомлюватимуть учнів з об'єктами та спостереженнями процесів з метою відновлення та систематизації раніше отриманих знань.

Функцію перевірки та/або оцінювання досягнення компетентностей виконуватиме навчально-практичне заняття. Учні одержуватимуть конкретні завдання, з виконання яких звітуватимуть  перед вчителем. Практичні заняття та заняття практикуму будуватимуться  з метою реалізації контрольних функцій освітнього процесу. На цих заняттях учні самостійно виготовлятимуть вироби, проводити виміри та звітуватимуться  за виконану роботу.

Екскурсії показуватимуть учням практичне застосування знань, отриманих при вивченні змісту окремих предметів.

Учні самостійно зніматимуть та монтуватимуть відеофільми (під час відео-уроку) за умови самостійного розроблення сюжету фільму, підбору матеріалу, виконуватимуть самостійно розподілені ролі та аналізувати виконану роботу.

Вибір форм і методів навчання вчитель визначатиме самостійно, враховуючи конкретні умови роботи, забезпечуючи водночас досягнення конкретних очікуваних результатів, зазначених у навчальних програмах окремих предметів.

 

Опис та інструменти системи внутрішнього забезпечення якості освіти

Система внутрішнього забезпечення якості складається з наступних компонентів:

кадрове забезпечення освітньої діяльності (5педагогічних працівників);

 

 

навчально-методичне забезпечення освітньої діяльності (методичне об’єднання учителів з навчальних дисциплін, методична рада, педагогічна рада);

матеріально-технічне забезпечення освітньої діяльності (класні кімнати, кабінет інформатики, ноутбук, проектор, принтер) забезпечують якість проведення навчальних занять;

моніторинг досягнення учнями результатів навчання (директорські контрольні роботи, державна підсумкова атестація).

Завдання системи внутрішнього забезпечення якості освіти:

оновлення методичного кабінету закладу освіти;

контроль за виконанням навчальних планів та освітньої програми, якістю знань, умінь і навичок учнів, розробка рекомендацій щодо їх покращення;

моніторинг та оптимізація соціально-психологічного середовища закладу освіти (наявність практичного психолога та соціального педагога);

створення необхідних умов для підвищення фахового кваліфікаційного рівня педагогічних працівників при ВІППО та он-лайн платформах.

Освітня програма закладу базової середньої освіти передбачає досягнення учнями результатів навчання (компетентностей), визначених Державним стандартом.

Освітня програма закладу освіти та перелік освітніх компонентів, що передбачені відповідною освітньою програмою, оприлюднено навеб-сайті закладу освіти(vatin2014ukr.net).

 

Структура 2020-2021 навчального року

Відповідно до статті 16 Закону України «Про загальну середню освіту» (зі змінами)  2020/2021 навчальний  рік   розпочинається у День знань - 1   вересня і закінчується не пізніше 1 липня наступного року.

Навчальні заняття організовуються за семестровою системою:

       І семестр – з 01 вересня по 30 грудня 2020 року,  

       ІІ семестр – з 18 січня по 28 травня 2021 року.

Упродовж навчального року для учнів проводяться канікули, орієнтовно:

осінні – з 02 листопада по 08 листопада, зимові - з 31 грудня по 15 січня, весняні - з 22 по 28 березня.

По закінченню навчального року здійснюється річне оцінювання навчальних досягнень учнів. 

Навчальні екскурсії та навчальна практика для учнів5-9 класів за рішенням  педагогічної ради навчального закладу не проводяться.

Відповідно до Наказів МОН  учні  9  класу  складають державну підсумкову атестацію. У цьому навчальному році 9 клас відсутній..ДПА проводитися не буде.

Мережа класів школи формується на підставі нормативів їх наповнюваності та санітарно-гігієнічних умов для здійснення навчально-виховного процесу.

Гранична наповнюваність класів встановлюється відповідно до Закону України  «Про загальну середню освіту». Режим роботи школи для учнів 5-9 класів - п’ятиденний з однією зміною навчання. Тривалість уроків становить:

у 5-9 класах - 45 хвилин.      .

Директор                                   C.С.Куліш

                                                                                                                                                                        Додаток 1

Навчальний план для 5 – 9класів з українською мовою навчання

загальноосвітньої школи І-ІІступеняс.Ватинець Горохівського району Волинської області на 2020-2021 н. р.

Освітні галузі

Предмети

Кількість годин на тиждень у класах

Всього

 

5

6

7

8

9

 

 

Мови і літератури

Українська мова

2

2

1,5

1,5

 

7

 

Українська література

0,5

0,5

0,5

0,5

 

2

 

 Іноземна мова

( анг.)

1

1

1

1

 

4

 

Друга іноземна мова

 

 

 

 

 

0

 

Зарубіжна література

0,5

0,4

0,4

0,4

 

1,7

 

Суспільство-знавство

Історія України

0,5

0,25

0.25

0.25

 

1,25

 

Всесвітня історія

-

0.25

0.25

0.25

 

0,75

 

Основи правознавства

-

-

-

-

 

0

 

Мистецтво*

Музичне мистецтво

0,1

0,1

0,1

-

-

0,3

 

Образотворче мистецтво

0,1

0,1

0,1

-

-

0,3

 

Мистецтво

-

-

-

0,1

 

0,1

 

Математика

Математика

2

2

-

-

-

4

 

Алгебра

-

-

1

1

 

2

 

Геометрія

-

-

0.5

0,5

 

1

 

Природо-знавство

Природознавство

0,5

-

-

-

-

2

 

Біологія

-

0.5

0.5

0.5

 

1,5

 

Географія

-

0.5

0.5

0.5

 

1,5

 

Фізика

-

-

0.5

0.5

 

1

 

Хімія

-

-

0.5

0.5

 

1

 

Технології

Трудове навчання

0,25

0,1

0,1

0,1

 

0,55

 

Інформатика

0,25

0,1

0,1

0,1

 

0,55

 

Здоров’я і фізична культура

Основи здоров’я

0.1

0.1

0.1

0.1

 

0,4

 

Фізична культура**

0,2

0,1

0,1

0,2

 

15

 

Разом

8

8

8

8

 

32

 

 

Варіативнаскладова

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Разом

 

 

 

 

 

 

 

Гранично допустиме навчальне навантаження

28

31

32

33

33

 

 

Всього :

8

8

8

8

 

32

                   

Директор                                   С.С.Куліш

Додаток 2.

Перелік навчальних програм

для учнів 5-9 класівзагальноосвітньої школи І-ІІступеня с.Ватинець Горохівського району Волинської області на 2020-2021 н. р.

 (затверджені наказами МОН від 07.06.2017 № 804 та від 23.10.2017 № 1407)

 

№ п/п

Назва навчальної програми

1.      

Українська мова

2.      

Українська література

3.      

Біологія

4.      

Всесвітня історія

5.      

Географія

6.      

Зарубіжна література

7.      

Інформатика

8.      

Історія України

9.      

Математика

10.            

Мистецтво

11.            

Основи здоров’я

12.            

Природознавство

13.            

Трудове навчання

14.            

Фізика

15.            

Фізична культура

16.            

Хімія

17.            

Іноземні мови

 

 

 

 

 

 

Директор                                   С.С.Куліш

                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Додаток 3

Індивідуальний навчальний план

учениці 5 класу

 ЗОШ І-ІІ ступеня села Ватинець

Горохівського району Волинської області

Мизюк Анастасії Вікторівни

Основні галузі   

Навчальні предмети

Кількість годин на               тиждень

Мови і літератури

Українська мова

2

Українська література

0,5

Зарубіжна література

0,5

Іноземна мова

1

Суспільствознавство

Історія України

0,5

Всесвітня історія

-

Мистецтво

 

Музичне мистецтво

0,1

Образотворче мистецтво

0,1

Математика

Математика

2

Природознавство

Біологія

-

Географія

-

Хімія

 

Фізика

 

Технології

Трудове навчання

0,25

Інформатика

0,25

Здоров’я і фізична культура

Основи здоров’я

0,1

Фізична культура

0,2

Разом

 

8

          

Батьки з навчальним планом ознайомлені і погоджені         Л.М.Мизюк

                                                             Директор школи                С.С.Куліш

 

 Додаток 3

Індивідуальний навчальний план

учениці 6 класу

 ЗОШ І-ІІ ступеня села Ватинець

Горохівського району Волинської області

Антонюк Вікторії Вікторівни

Основні галузі   

Навчальні предмети

Кількість годин на               тиждень

Мови і літератури

Українська мова

2

Українська література

0,5

Зарубіжна література

0,4

Іноземна мова

1

Суспільствознавство

Історія України

0,25

Всесвітня історія

0,25

Мистецтво

 

Музичне мистецтво

0,1

Образотворче мистецтво

0,1

Математика

Математика

2

Природознавство

Біологія

0,5

Географія

0,5

Хімія

 

Фізика

 

Технології

Трудове навчання

0, 1

Інформатика

0, 1

Здоров’я і фізична культура

Основи здоров’я

0,1

Фізична культура

0,1

Разом

 

8

          

Батьки з навчальним планом ознайомлені і погоджені         Т.А.Антонюк

                                                             Директор школи                С.С.Куліш

 

 Додаток 3

Індивідуальний навчальний план

учениці 7 класу

 ЗОШ І-ІІ ступеня села Ватинець

Горохівського району Волинської області

Коноби Оксани Володимирівни

Основні галузі   

Навчальні предмети

Кількість годин на               тиждень

Мови і літератури

Українська мова

1, 5

Українська література

0,5

Зарубіжна література

0,4

Іноземна мова

1

Суспільствознавство

Історія України

0,25

Всесвітня історія

0,25

Мистецтво

 

Музичне мистецтво

0,1

Образотворче мистецтво

0,1

Математика

Алгебра

1

геометрія

0,5

Природознавство

Біологія

0,5

Географія

0,5

Хімія

0,5

Фізика

0,5

Технології

Трудове навчання

0,1

Інформатика

0, 1

Здоров’я і фізична культура

Основи здоров’я

0,1

Фізична культура

0,1

Разом

 

8

          

Батьки з навчальним планом ознайомлені і погоджені         О.В.Шеремет

                                                             Директор школи                Н.П.Коноба

 

Додаток 3

Індивідуальний навчальний план

учня 8 класу

 ЗОШ І-ІІ ступеня села Ватинець

Горохівського району Волинської області

Шеремета Едуарда Івановича

Основні галузі   

Навчальні предмети

Кількість годин на               тиждень

Мови і літератури

Українська мова

1, 5

Українська література

0,5

Зарубіжна література

0,4

Іноземна мова

1

Суспільствознавство

Історія України

0,25

Всесвітня історія

0,25

Мистецтво

 

мистецтво

0,1

Образотворче мистецтво

-

Математика

Алгебра

1

геометрія

0,5

Природознавство

Біологія

0,5

Географія

0,5

Хімія

0,5

Фізика

0,5

Технології

Трудове навчання

0, 1

Інформатика

0, 1

Здоров’я і фізична культура

Основи здоров’я

0,1

Фізична культура

0,2

Разом

 

8

          

Батьки з навчальним планом ознайомлені і погоджені         О.В.Шеремет

                                                             Директор школи                С.С.Куліш

 

 

 

СХВАЛЕНО:

рішенням педагогічної радіо

Протокол від 30.08.2019р. №1

 

ЗАТВЕРДЖЕНО:

наказ № 72 від 30.08.2019

 Директор ______ С.С.Куліш

 

                                              Освітня програма

загальноосвітньої школи І-ІІ ступеня

с.Ватинець

Горохівського району Волинської області

початкова освіта

(1-2 клас)

 

 Освітня програма

загальноосвітньої школи І - ІІ ступеня с.ВатинецьГорохівського району Волинської області

 І ступень (1-2 клас)

 

Загальні повідомлення надійної програми

 Освітня програма І ступеня (1-2 клас) розроблена на слід ст. 33 Закону України «Про освіту» та Постанови Кабінету Міністрів України з 21 лютого 2018 року № 87 «Продовження державного стандарту розпочали освіту» в редакції від 24 липня 2019 року № 688.

З урахуванням поетапного переходу до навчального закладу на підприємницькій діяльності з новим державним стандартам у 2019/2020 рр. Навчальне навчання за програмою 1-2 класу розроблено на рівні державних стандартів початкового навчання (2018 рік), типових навчальних програм (наказ МОН України від 21.03.2018 № 268 ) .

Закінчивши освіту, працюючи за типовою науковою програмою, розпочав початкове навчання під керівництвом Р.Б.Шіяна, підтримав Наказом МОН України від 21.03.2018 №268. Освітня програма початкової освіти - узгоджений комплекс, що працює в цій галузі, і яка реалізовується на рівні підрядів і реалізується на реалізацію мети й затриманих, а також у новому державному стандарті початкової освіти.

Освітня програма початкової освіти окремо підходила до планування та організації навчального закладу єдиного комплексу освітніх навчальних компонентів для досягнення навчальних завдань, необхідних для здобуття результатів навчання, які були визначені державними стандартами початкової загальної освіти.

Освітня програма дозволяє:

загальна наукова робота щодо вивчення, довірена тривалість і можлива взаємодія згаданих предметів, курсів за вибором, що вимагають окремих консультацій (додано 1);

очікували наукові навчання, які навчалися в програмах початкового навчання під керівництвом Р.Б.Шіяна, пропонуючи Наказом МОН України від 21.03.2018 №268 .

змінна навчальна програма, яка має гриф «Затверджено міністерство освіти та науки України», що працює з офіційним веб-сайтом МОН;

рекомендовані форми організації, які здійснювали інший процес та інструменти, що використовуються в середньому;

Ви вимагаєте, щоб дізнатися, що вивчається для цієї програми.

Загальний вищий навчальний навчальний курс та здобуття успішного навчання здобув освіту

Навчальний план містить інваріантне складове, сформоване на державному рівні, обов'язкове для закладу загальної середньої освіти, та варіативне. Повноцінність початкової освіти дозволяє реалізувати реалізацію як інваріантної, так і варіативної кількості складів, яка в обов'язковому порядку повинна бути виконана з боку субвенції.

Загальний навчальний цикл для вивчення 1-класового навчання 700 годин / навчальний рік, для 2-го класу - 875 годин / навчальний рік Зовнішній вигляд, при інваріантному складі - 770 рік, а можливий складник - 35 років.

 У мовному - літературному дослідженні було представлено 315 рік, коли він був використаний у своїй українській мові, коли він розробив програму свого іншого "Української мови" та з інтегрованим курсом "Я досліджував світ". окремий предмет, 2 роки на тиждень включений до інтегрованого курсу «Я досліджую світ».

Освітня галузь «Математична» реалізовує через кожний окремий навчальний предмет «Математика» (3 роки в тиждень) та включила програмову зміну математики в інтегрований курс «Я досліджую світ», з математичного введення 1 рік на тиждень. 

Освітні проекти «Природнича», «Соціальна та здоров’язбережувальна», «Громадянська та історична» «Технологічна» представляють у інтегрованому курсі «Я досліджую світ», на що виділено 4 роки. Час на його розширене наступне явище: на природне збереження гриву відводиться 2 роки, на виробництві - 1 рік, на здоров'я та здоров’я населення та населення - на 0,5 року .

Освітня культура «Мистецтво» реалізує через окремі предмети для виду мистецтва: образотворче мистецтво та музичне мистецтво, яке було використано за 1 рік.

Освітня галузь «Фізкультурна» реалізовує через навчальний предмет «Фізична культура», на що виділено 3 роки.

З варіантами роботи склали 1 рік на перший рік для вибору

 «Основи християнської етики» у 2 великих доробках «Основи християнської етики для учнів 1-4, 7-11 класів» рекомендовано міністерство освіти та науки України (Лист 1 / 11-10027 від 16 липня 2015 року)

У зв ' язка з тіма, что у 1 класі буде навчаюсь 4 учнов заняття проводитимуть за індівідуальную форму навчання (педагогічний патронаж), Положення про індівідуальнет форму навчання (педагогічний патронаж) у загальноосвітного навчальний заклад ЗАТВЕРДЖЕНЕ постановою Кабінету Міністрів наказу МОНА України

від 12.01.2016року №8 в редакції від 10 липня 2019р. №955, зареєстроване в Мінусті України від 02.08.2019 року за номером №852 / 33823 (з 5 травня на тиждень на 1 учня).

У 2 різних буде навчатися - 5 учнів. Детальний розділ вивчався на тиждень, окремо в навчальному плані (додано 1).

Доступно гранично дозволеного на переслідування учнів урано-санітарно-гігієнічних норм та тривалої тривалістю уроків у 2 кількості - 40 хвилин.

Для учнів 1 класу, що зберігаються в індивідуальних навчальних планах, розглядають заняття з учасниками школи та відвідувачами школи.

Відповідь на рішення Кабінету Міністрів України від 21.02. 2018 рік № 87 «Продовження державних стандартів початкового навчання» роки фізичної культури не враховуються при наявності гранично допустимих навчальних занять.

         Оцінювання навчається, як правило. Оцінювання учнів 2-го класу Нової української школи проводили до Лісти МОН від 27.08.2019року № 1154.

Навчальний план із зорієнтованої роботи на початковій школі за 5-денне навчання протягом тижнів.

Відповідь до мети та загальних цілей, окремих в державному стандарті, також є обов'язковими для виконання, які повинні реалізовувати результати роботи у цій галузі. Результати навчання були вивчені у різних ключових знаннях.

Ця ключова здатність, як і використовуватись, вивчає, ініціативність та підприємництво, екологічна грамотність та здоровий життєвий шлях, соціальна та фінансова здатність мають бути зв'язані з тим, що необхідно створити. Визначення у навчальних програмах таких наскрізних лінійних ключових компонентів як «Екологічна безпека і стабільна робота», «Громадянська безпека», «Здоров’я і безпека», «Виробництво та оцінка грамотності», що належить до того, що можна вважати можливим, щоб використовувати його у використанні в реальних питаннях ситуація.

Необхідно зважати на найрізноманітніші результати навчання, які використовуються в різних навчальних закладах, і це практично практична пізнавальна діяльність. Досвідчуючи, де це можливо, не виявляють виникнення факту із практичної роботи, і, коли перевіряють його на практиці й намагаються причинно-потрібні зв'язки. Формування різних ключових можливостей полягає у встановленні та реалізації у використанні між тимчасовими та внутрішніми технологічними зв'язками, що є: змістовно-інформаційними, операційно-актуальними та організаційно-методичними. Їх намагаються вивчити пізнавальні навчальні курси до навчання та досягають рівня їхньої загальної культури, що створюється для систематизації навчального рівня та працює наукового огляду.

 

Вимоги до особи, які можуть здобути здобуття початкової освіти

Початкова освіта здатна використовувати, як правило, з шестиріччя (залишається до п. 4 ст. 12 Закону України «Про освіту»).

У 1 різних навчаннях - 4 людини, у 2 великих - 5 учнів.

Особи з особливими освітніми потребами могли досягти успіху в початковій освіті для всіх інших.

 

Переслідування, зміна, тривалість і взаємозв'язок навчальних груп, логічно зробивши їх

Освітлюємо програму, яка використовується для таких навчальних робіт:

Мовно - літературна

Математична

Природнича

Соціальна і здоров'язбережувальна

Громадянська та історична

Технологічна

Інформатична

Містецька

Фізкультурна

Концепція Нової української школи спеціально створена для особистості навчального навчання. Ефективна індивідуалізація та спеціалізація навчального процесу запропонована через організацію навчальних центрів, яка вимагає навчальних потреб і потреб дітей. Функціональні можливості навчальних центрів намагалися створити для дослідницької діяльності дітей, використовуючи можливості, працюючи в парах, в різних групах, а також особисто. У навчальних центрах проводять різні види навчальної діяльності, тому вони мають різні навчальні матеріали.

Точно вивчаються основні центральні програми: центр читання і письма, природознавство, математичний і мистецький центри. Їх наполегливість достовірність для дослідження навчальних програм. Зовнішній вигляд, у центрі читання та письма, міститься: книги, картини, глобус, плакати, вірші, написані на великих аркушахбума, письмове приладдя (олівці, маркетинг, фломастери), папір, клей або скоч (ліпка стрічка), діркопробівач, мотузки, комп ' ютер і наукові науковці - для широкого слухачів і для різних випадків необхідно використовувати або окремі дітями; центр природознавства - камінці, мушлі, інші природні матеріали, магніти, збереження шаблону, терези, довідкова література, журнали з природознавства, кімнатні організації; мистецький центр (центр образотворчого мистецтва) -фарби й пензлі, глину (пластилін), старі журнали, папір, приладдя для письма й малювання, мольберт; центр математики - матеріали для цифрових (пластикові іграшки, кубіки різних розмірів, фабричні або саморобні предмети для цифр), пазли, доміно, лінійки, терези, інші засоби для змінення, ігри.

Логічне використання інших предметів розкрито у всіх навчальних програмах, доповнивши додаткові 2.

Формування організованого процесу

Основна форма організованої організації полягає в різному типі уроку, екскурсіях, віртуальній подобі, критеріях, які виконують результати в межах уроку або в позаурочний час.

Формування організації, які намагаються уточнити та розширити, змінили всі предмети для виявлення необхідних державних стандартів та інших предметів, що навчаються протягом року.

Вибір форми та методів навчання навчається досягнутих, враховуючи конкретні роботи, використовуючи водночас досягнення конкретних результатів, визначених у навчальних програмах.

Опис та інструментарій систем, що знаходяться в межах загальної освіти

Система внутрішнього простору навчалася за допомогою наступних компонентів:

кадрова широка ефективність роботи (4 педагогічних працівники, які були використані)

1 клас

1.Шульга Ілона Олегівна - вчитель початкових класів,

2.Затока Валентина Анатоліївна - вчитель музичного мистецтва,

3.Іщук Галина Анатоліївна - вчитель іноземної мови.

2 клас

1.Голій Галіна Леонідівна - вчитель початкових класів,

2. Затока Валентина Анатоліївна - вчитель музичного мистецтва, фізичної культури,

3.Іщук Галина Анатоліївна - вчитель іноземної мови.

4.Ковальчук Тарас Олександрович - вчитель інформатики.

 

навчально-методична спеціальна спеціальна робота (методична рада, педагогічна рада);

матеріально-технічне покриття простої діяльності (кабінети початкових класів, ноутбук, проектор, принтер, );

якісна робота навчальних занять;

моніторинг досягнення навчальних результатів навчання (достовірностей).

Системи, що існують за власним бажанням, навчаються:

оновлення методичного кабінету закладу освіти;

контроль за дослідженими навчальними планами та безпечними програмами, які знають, використовуйте і навички роботи, надайте рекомендації щодо їх покращення;

моніторинг соціально-психологічного рівня закладу освіти;

створити необхідні рішення для власного фахового робочого рівня педагогічних робіт при ВІППО та він-лайн платформи.

При складанні розкладу уроків для 1-2-го класу враховано чинні вимоги щодо навчального навчального тижня. Зокрема, робочий тиждень зробив для тих, хто навчається протягом цього року, навчаючи день - четвер, у розкладі запропоновано не вводити предмети, які потребують значного розумового розвитку (математика, мова).

Для вирішення ефективності стомлюватості, успішної роботи, зору вчаться у навчальній діяльності через кожні 15 хвилин уроку проводитимуть фізкультхвілінки, які складаються з динамічних, дихальних справжніх, виправданих для вироблення зору, пальчикових гімнастики. Учасник весь час стимулює людей дотримуватися правильної постави під час перевірки письмових робіт за парками.

Освітня програма навчального закладу та переслідувала навчальні компоненти, які використовувались у програмі, яка була розпочата, і розпочалась у веб- навчальному закладі ( vatin 2014 @ net ukr . Net ).

Структура 2019-2020 навчального року

Відповідь до 16 законів України «Про загальну середню освіту» (зі змінами) 2019/2020 навчальний рік доводиться в день знань - 1 вересня і закінчується не більше 1 липня наступного року.

Навчальні заняття використовуються для використання в системі:

І семестр - з 02 вересня по 27 грудня 2019 року,  

          ІІ семестр - з 15 січня по 29 травня 2020 року.

Запропонувавши наукове рік для навчання проводять канікули, залишаючи:

    осінні - з 4 листопада по 11 листопада, зимові - з 28 грудня по 14 січня, весняні - з 23 по 29 березня.

По закінченню навчального року це річне оцінювання навчалось до навчальних навчальних закладів. 

Навчальні екскурсії для вирішення педагогічної радіальної школи не проводять.

Гранічна наповнюваність класифікується із застосуванням Закону України «Про загальну середню освіту». Реалізуйте школу для учнів 1-2 класів - п'ятиденну з цією зміною навчання. Тривалість уроків власне:

у 2-х разів - 40 хвилин.

 

 

Директор С.С.Куліш

 

 

                                                                                                                                 Додаток 1

до надійної програми

Навчальний план

для 1-2 класу з українською мовою навчання

загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня с.Ватинець Горохівського району Волинської області на 2019-2020 н. р.

 

Освітні науки

Предмети

Кількість годин на

тиждень / рік

 

1 клас

2 клас

Разом

                   Інваріантна складова

 

 

Мовно-літературна

Українська мова

5 + 2

245

5 + 2

245

10 + 2

Англійська мова

2

70

3

105

5

Математи чна

Математика

3 + 1

140

3 + 1

140

6 + 2

Природнича, соціальна, здоров'язбережувальна, громадянська, історична, технологічна та інформатична.

Я досліджую світ

 

4

140

 

4

 

 

140

 

8

Інформатика

 

 

     1    

35

1

мистец ька

Музичне мистецтво

1

35

1

      35

     2

Образотворче мистецтво

1

35

1

35

2

Фізкультурна

Фізична культура

1

105

    3

     105

  6

Універ

19 + 1

665 + 35

21 + 3

735 + 105

40 + 6

Варіативна складова

 

 

Курси за вибором

Основи християнської етики

-

-

 

1

 

35

 

1

Універ

-

-

1

35

1

Гранічно допустимо тиждень навчатись на навчанні

20

700

 

22

 

770

 

42

Сумарна кількість навчальних годин інваріантної і варіативної кількості складів

20

700

    25

875

45

               

Директор С.С.Куліш



                                                                                                                                    Додаток 2

до надійної програми

 

Індивідуальний навчальний план

Для навчання 1класу з українською мовою навчання

загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня с.Ватинець Горохівського району Волинської області на 2019-2020 н. р.

Брикайла Олександра Сергійовича

Освітні науки

Предмети

    Кількість годин у тиждень

    1 клас

на учня

                   Інваріантна складова

Мовно-літературна

Українська мова

5 + 2

1,25 + 0,5

Англійська мова

2

0,5

Математи чна

Математика

3 + 1

0,75 + 0,25

Природнича, соціальна, здоров'язбережувальна, громадянська, історична, технологічна та інформатична.

Я досліджую світ

 

4

1

Інформатика

 

 

мистец ька

Музичне мистецтво

1

                        0,25

Образотворче мистецтво

1

0,25

Фізкультурна

Фізична культура

1

                        0,25

Універ

19 + 1

4,75 + 0,25

 

Курси за вибором

Основи християнської етики

-

-

Універ

-

 

Гранічно допустимо тиждень навчатись на навчанні

20

-

Сумарна кількість навчальних годин інваріантної і варіативної кількості складів

20

5

           

Батьки з навчальним кольором позначили і погоджені: Н.І.Брикайло


                  

                      Директор С.С.Куліш

 

 

 

Додаток 4

до надійної програми

 

Індивідуальний навчальний план

Для навчання 1класу з українською мовою навчання

загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня с.Ватинець Горохівського району Волинської області на 2019-2020 н. р.

Іщука Павла Романовича

Освітні науки

Предмети

    Кількість годин у тиждень

    1 клас

на учня

                   Інваріантна складова

Мовно-літературна

Українська мова

5 + 2

1,25 + 0,5

Англійська мова

2

0,5

Математи чна

Математика

3 + 1

0,75 + 0,25

Природнича, соціальна, здоров'язбережувальна, громадянська, історична, технологічна та інформатична.

Я досліджую світ

 

4

1

Інформатика

 

 

мистец ька

Музичне мистецтво

1

                        0,25

Образотворче мистецтво

1

0,25

Фізкультурна

Фізична культура

1

                        0,25

Універ

19 + 1

4,75 + 0,25

 

Курси за вибором

Основи християнської етики

-

-

Універ

-

 

Гранічно допустимо тиждень навчатись на навчанні

20

-

Сумарна кількість навчальних годин інваріантної і варіативної кількості складів

20

5

           

 

 

 

Батьки з навчальним кольором позначили і поговорили: Іщук Г.А.

                  

                      Директор С.С.Куліш

 

Додаток 5

до надійної програми

 

Індивідуальний навчальний план

Для навчання 1класу з українською мовою навчання

загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня с.Ватинець Горохівського району Волинської області на 2019-2020 н. р.

Шеремет Дарині Іванівні

Освітні науки

Предмети

    Кількість годин у тиждень

    1 клас

на учня

                   Інваріантна складова

Мовно-літературна

Українська мова

5 + 2

1,25 + 0,5

Англійська мова

2

0,5

Математи чна

Математика

3 + 1

0,75 + 0,25

Природнича, соціальна, здоров'язбережувальна, громадянська, історична, технологічна та інформатична.

Я досліджую світ

 

4

1

Інформатика

 

 

мистец ька

Музичне мистецтво

1

                        0,25

Образотворче мистецтво

1

0,25

Фізкультурна

Фізична культура

1

                        0,25

Універ

19 + 1

4,75 + 0,25

 

Курси за вибором

Основи християнської етики

-

-

Універ

-

 

Гранічно допустимо тиждень навчатись на навчанні

20

-

Сумарна кількість навчальних годин інваріантної і варіативної кількості складів

20

5

           

 

 

 

Батьки з навчальним кольором позначили і погоджені: О.В.Шеремет

                  

                      Директор С.С.Куліш

 

 

Додаток 3

до надійної програми

 

Індивідуальний навчальний план

Для навчання 1класу з українською мовою навчання

загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня с.Ватинець Горохівського району Волинської області на 2019-2020 н. р.

Гайдука Дмитра Олександровича

Освітні науки

Предмети

    Кількість годин у тиждень

    1 клас

на учня

                   Інваріантна складова

Мовно-літературна

Українська мова

5 + 2

1,25 + 0,5

Англійська мова

2

0,5

Математи чна

Математика

3 + 1

0,75 + 0,25

Природнича, соціальна, здоров'язбережувальна, громадянська, історична, технологічна та інформатична.

Я досліджую світ

 

4

1

Інформатика

 

 

мистец ька

Музичне мистецтво

1

                        0,25

Образотворче мистецтво

1

0,25

Фізкультурна

Фізична культура

1

                        0,25

Універ

19 + 1

4,75 + 0,25

 

Курси за вибором

Основи християнської етики

-

-

Універ

-

 

Гранічно допустимо тиждень навчатись на навчанні

20

-

Сумарна кількість навчальних годин інваріантної і варіативної кількості складів

20

5

           

 

 

 

Батьки з навчальним шаром позначили і погоджені: Г.П.Гайдук

                  

                      Директор С.С.Куліш

 

 

 

 

СХВАЛЕНО:

рішенням педагогічної ради

Протокол від 30.08.2019р. №1

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО:

наказ №73   від 30.08.2019р.

Директор___________ С.С.Куліш

 

 

                                              Освітня програма

загальноосвітньої школи І-ІІ ступеня

с. Ватинець

Горохівського району Волинської області

початкова освіта

(3-4 класи)

 

 

 Освітня програма

загальноосвітньої школи І – ІІ ступеня с. Ватинець Горохівського району Волинської області

І ступеня (3-4 класи)

 

Загальні положення освітньої програми

Освітня програма І ступеня (початкова освіта) розроблена на виконання ст. 33 Закону України «Про освіту» та постанови Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2011 року № 462 «Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти».

Освітня програма початкової освіти окреслює підходи до планування й організації закладом освіти єдиного комплексу освітніх компонентів для досягнення учнями обов’язкових результатів навчання, визначених Державним стандартом початкової загальної освіти.

Освітня програма визначає:

загальний обсяг навчального навантаження, орієнтовну тривалість і можливі взаємозв’язки окремих предметів, курсів за вибором, проведення індивідуальних консультацій(додаток 1);

очікувані результати навчання учнів подані в рамках навчальних програм, перелік яких наведено в додатку 2;

зміст навчальних програм, які мають гриф «Затверджено Міністерством освіти і науки України» використані з офіційного веб-сайту МОН;

рекомендовані форми організації освітнього процесу та інструменти системи внутрішнього забезпечення якості освіти;

вимоги до осіб, які можуть розпочати навчання за цією освітньою програмою.

Загальний обсяг навчального навантаження та очікувані результати навчання здобувачів освіти

Загальний обсяг навчального навантаження для учнів 3-4-х класів складає 1090 годин/навчальнийрік. Зокрема для 3 класу –  910 годин/навчальний рік, для 4класу – 180 годин/навчальний рік. Детальний розподіл навчального навантаження на тиждень окреслено у навчальному плані(додаток 1).

Навчальний план початкової школи передбачає реалізацію освітніх галузей Базового навчального плану Державного стандарту через окремі предмети.

Навчальний план містить інваріантну складову, сформовану на державному рівні, обов'язкову для закладу загальної середньої освіти, та варіативну. Повноцінність початкової освіти забезпечується реалізацією як інваріантної, так і варіативної складових, які в обов'язковому порядку фінансуються з освітньої субвенції.

Освітня галузь «Мови і літератури» з урахуванням вікових особливостей учнів у навчальних планах реалізується через окремі предмети «Українська мова (мова і читання)», «Англійська мова».

Освітні галузі «Математика», «Природознавство» реалізуються через однойменні окремі предмети, відповідно, - «Математика», «Природознавство».

Освітня галузь «Суспільствознавство» реалізується предметом «Я у світі».

Освітня галузь «Мистецтво» реалізується окремими предметами «Образотворче мистецтво» і «Музичне мистецтво».

Освітня галузь «Технології» реалізується через окремі предмети «Трудове навчання» та «Інформатика».

Освітня галузь «Здоров'я і фізична культура» реалізується окремими предметами «Основи здоров'я»та «Фізична культура».

При визначенні гранично допустимого навантаження учнів ураховані санітарно-гігієнічні норми та нормативну тривалість уроків у 3-4 класах – 40 хвилин.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2011 року № 462 «Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти» години фізичної культури не враховуються при визначенні гранично допустимого навантаження учнів.

Варіативна складова навчального плану у3-4 класі не передбачена.

Збереження здоров’я дітей належить до головних завдань школи. Тому формування навичок здорового способу життя та безпечної поведінки здійснюється не лише в рамках предметів «Фізична культура» та «Основи здоров'я», а інтегрується у змісті всіх предметів інваріантної та варіативної складових навчального плану.

Навчальний план зорієнтовано на роботу початкової школи за 5-денним навчальними тижнем.

Відповідно до мети та загальних цілей, окреслених у Державному стандарті, визначено завдання, які має реалізувати вчитель у рамках кожної освітньої галузі. Результати навчання повинні робити внесок у формування ключових компетентностей учнів.

Такі ключові компетентності, як уміння вчитися, ініціативність і підприємливість, екологічна грамотність і здоровий спосіб життя, соціальна та громадянська компетентності можуть формуватися відразу засобами усіх предметів. Виокремлення в навчальних програмах таких наскрізних ліній ключових компетентностей як «Екологічна безпека й сталий розвиток», «Громадянська відповідальність», «Здоров’я і безпека», «Підприємливість і фінансова грамотність» спрямоване наформування в учнів здатності застосовувати знання й уміння у реальних життєвих ситуаціях.

Необхідною умовою формування компетентностей є діяльнісна спрямованість навчання, яка передбачає постійне включення учнів до різних видів педагогічно доцільної активної навчально-пізнавальної діяльності, а також практична його спрямованість. Доцільно, де це можливо, не лише показувати виникнення факту із практичної ситуації, а й по можливості перевіряти його на практиці й встановлювати причинно-наслідкові зв’язки. Формуванню ключових компетентностей сприяє встановлення та реалізація в освітньому процесі міжпредметних і внутрішньопредметних зв’язків, а саме: змістово-інформаційних, операційно-діяльнісних і організаційно-методичних. Їх використання посилює пізнавальний інтерес учнів до навчання і підвищує рівень їхньої загальної культури, створює умови для систематизації навчального матеріалу і формування наукового світогляду. Учні набувають досвіду застосування знань на практиці та перенесення їх в нові ситуації.

Вимоги до осіб, які можуть розпочинати здобуття початкової освіти

Початкова освіта здобувається, як правило, з шести років (відповідно до п. 4 ст. 12 Закону України «Про освіту»).

У 3 класі навчається – 5 учнів,у 4 класі -1 учениця за індивідуальним навчальним планом.

Особи з особливими освітніми потребами можуть розпочинати здобуття початкової освіти за інших умов.

Перелік, зміст, тривалість і взаємозв’язок освітніх галузей, логічну послідовність їх вивчення

Освітню програму укладено за такими освітніми галузями:

Мови і літератури

Суспільствознавство

Мистецтво

Математика

Природознавство

Технології

Здоров’я і фізична культура

Логічна послідовність вивчення предметів розкривається у відповідних навчальних програмах, відповідно до додатку 2.

         У зв’язку з тим, що у 4 класі буде навчатися 1 учень, заняття будуть проводитися за індивідуальною формою навчання, згідно Положення про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти затвердженого наказом МОН України від 12.01.2016 року №8 у редакції від 10.07.19 №955 ( з розрахунку 5 годин в тиждень на 1-го учня).

 

Форми організації освітнього процесу

Основними формами організації освітнього процесу є різні типи уроку, екскурсії, віртуальні подорожі, квести, які вчитель організує у межах уроку або в позаурочний час.

Форми організації освітнього процесу можуть уточнюватись та розширюватись у змісті окремих предметів за умови виконання державних вимог Державного стандарту та окремих предметів протягом навчального року.

Вибір форм і методів навчання вчитель визначає самостійно, враховуючи конкретні умови роботи, забезпечуючи водночас досягнення конкретних очікуваних результатів, зазначених у навчальних програмах окремих предметів.

Опис та інструменти системи внутрішнього забезпечення якості освіти

Система внутрішнього забезпечення якості освіти складається з наступних компонентів:

кадрове забезпечення освітньої діяльності(7 педагогічних працівників);

3 клас

1.Ліщук Наталія Михайлівна – вчитель початкових класів

2.Затока Валентина Анатоліївна – вчитель музичного мистецтва

3.Іщук Галина Анатоліївна – вчитель іноземної мови

4.Ковальчук Тарас Олександрович – вчитель інформатики

5.Крищук Тетяна Іванівна –вчитель трудового навчання

6.Кардаш Петро Феодосійович – вчитель фізичного виховання

4 клас

1.Голій Галина Леонідівна – вчитель початкових класів

2. Затока Валентина Анатоліївна – вчитель музичного мистецтва

3.Іщук Галина Анатоліївна – вчитель іноземної мови.

4.Ковальчук Тарас Олександрович – вчитель інформатики

 

навчально-методичне забезпечення освітньої діяльності(методична рада, педагогічна рада);

матеріально-технічне забезпечення освітньої діяльності(кабінети початкових класів, кабінет інформатики, ноутбук, проектор, спортивний майданчик);

якість проведення навчальних занять;

моніторинг досягнення учнями результатів навчання (компетентностей)(директорські контрольні роботи, державна підсумкова атестація).

Завдання системи внутрішнього забезпечення якості освіти:

оновлення методичного кабінету закладу освіти;

контроль за виконанням навчальних планів та освітньої програми, якістю знань, умінь і навичок учнів, розробка рекомендацій щодо їх покращення;

моніторинг соціально-психологічного середовища закладу освіти(наявність практичного психолога та соціального педагога);

створення необхідних умов для підвищення фахового кваліфікаційного рівня педагогічних працівників при ВІППО та он-лайн платформах.

Освітня програма закладу освіти та перелік освітніх компонентів, що передбачені відповідною освітньою програмою, оприлюднено навеб-сайті закладу освіти(vatin2014@ukr.net).

 

Структура 2019-2020 навчального року

Відповідно до статті 16 Закону України «Про загальну середню освіту» (зі змінами)  2019/2020 навчальний  рік   розпочинається у День знань - 1   вересня і закінчується не пізніше 1 липня наступного року.

Навчальні заняття організовуються за семестровою системою:

       І семестр – з 02 вересня по 27 грудня 2019 року,  

       ІІ семестр – з 15 січня по 29 травня 2020 року.

Упродовж навчального року для учнів проводяться канікули, орієнтовно:

     осінні – з 4 листопада по 11 листопада, зимові - з 28 грудня по 14 січня, весняні - з 23 по 29 березня.

По закінченню навчального року здійснюється річне оцінювання навчальних досягнень учнів. 

Навчальні екскурсії за рішенням  педагогічної ради навчального закладу не проводяться.

Відповідно до Наказів МОН учні 4 класу  складають державну підсумкову атестацію.

Гранична наповнюваність класів встановлюється відповідно до Закону України  «Про загальну середню освіту». Режим роботи школи для учнів 3-4 класів - п’ятиденний з однією зміною навчання. Тривалість уроків становить:

у 3 класі - 40 хвилин,

 

 

 

Директор                                  C.C.Куліш

 


                                                                                                                               Додаток 1

до освітньої  програми

Навчальний план

для 3 – 4 класів з українською мовою навчання

загальноосвітньої школи І-ІІ ступеня с. Ватинець Горохівського району Волинської області на 2019-2020 н. р.

 

Освітнігалузі

Предмети

Кількість годин на тиждень у класах

3

4

Разом

Інваріантна складова

Мови і література

(мовний і літературний компоненти)

Українська мова

7

1,75

8,75

Англійська мова

2

0,5

2,5

Математика

Математика

4

1

5

Природознавство

Природознавство

2

0,5

2,5

Суспільствознавство

Я у світі

1

0,25

1,25

Мистецтво

Музичне мистецтво

 

 

1

 

0,25

 

1,25

Образотворче мистецтво

1

0,125

1,125

Технології

Трудове навчання

 

 

1

 

0,125

 

1,125

Інформатика

1

0,25

1,25

Здоров’я і фізична культура

Основи здоров’я

1

0,125

1,125

Фізична культура

3

0,125

3,125

Усього

21+3

5

29

Варіативна складова

Курсизавибором

Основи християнської етики

 

 

 

Усього

0

0

0

Гранично допустиме тижневе навчальне навантаження на учня

23

23

46

Сумарна кількість навчальних годин інваріантної і варіативної складових

24

5

29

 

Директор                                     С.С.Куліш


                                                                                                                                 Додаток 2

до освітньої програми

Перелік навчальних програм

для учнів закладу загальної середньої освіти І ступеня

(затверджені наказом МОН від 29.05.2015 № 584)

 

№ з/п

Назва навчальної програми

1.      

Українська мова. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів 1–4 класи

2.      

Інформатика. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів 2–4 класів

3.      

Літературне читання. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів 2–4 класи

4.      

Математика. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів 1–4 класи

5.      

Музичне мистецтво. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів 1–4 класи

6.      

Образотворче мистецтво. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів 1–4 класи

7.      

Основи здоров'я. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів 1–4 класи

8.      

Природознавство. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів 1–4 класи

9.      

Трудове навчання. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів 1–4 класи

10.            

Фізична культура. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів 1–4 класи

11.            

Я у світі. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів 3–4 класи

12.            

Іноземні мови. Навчальні програми для 1–4 класів загальноосвітніх навчальних закладів та спеціалізованих шкіл

 

 Директор                                    С.С.Куліш

                                                                             

 

                                                                                                                               Додаток 3

Індивідуальний навчальний план

                                                   Учениці 4 класу                                                                      загальноосвітньої школи І-ІІ ступеня с.Ватинець

                             Горохівського району Волинської області                                                          Мизюк Анастасії Вікторівни                                  

 

Освітні галузі

Предмети

Кількість годин на тиждень

 

Мови і літератури (мовний і літературний компоненти)

Українська мова

1,75

Іноземна мова

0,5

Математика

Математика

1

Природознавство

Природознавство

0,5

Суспільствознавство

Я у світі

0, 25

Мистецтво

Музичне мистецтво, образотворче мистецтво

0, 25

0,125

Технології

Трудове навчання

0,125

Інформатика

0,25

Здоров'я і фізична культура

Основи здоров'я

0,125

Фізична культура**

0,125

Усього

 

5

 Гранично допустиме тижневе навчальне навантаження на учня

 

 

23

Сумарна кількість навчальних годин інваріантної і варіативної складових, що фінансується з бюджету (без урахування поділу класів на групи)

 

    

5

       

Батьки з навчальним планом ознайомлені і погоджені             Л.В.Мизюк

                                      Директор                       С.С.Куліш

 

 

 

СХВАЛЕНО:

Рішенням педагогічної ради

Протокол від 30.08. 2019 р. №1

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО:

наказ від 30.08.2019 р. № _74__

Директор ________С.С.Куліш

 

 

                                                   Освітня програма

загальноосвітньої школи І-ІІ ступеня

с. Ватинець

Горохівського району Волинської області

базова загальна середня освіта

(5 – 9 класи)

 

 Освітня програма

загальноосвітньої школи І-ІІ ступеня с. Ватинець

Горохівського району Волинської області

ІІ ступеня(5 – 9 класи)

 

Загальні положення освітньої програми

Освітня програма ІІ ступеня (базова середня освіта) розроблена на виконання ст. 33 Закону України «Про освіту» та постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1392 «Про затвердження Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти».

Освітня програма базової середньої освіти окреслює підходи до планування й організації закладом освіти єдиного комплексу освітніх компонентів для досягнення учнями обов’язкових результатів навчання, визначених Державним стандартом базової та повної загальної середньої освіти.

Освітня програма визначає:

загальний обсяг навчального навантаження, орієнтовну тривалість і можливі взаємозв’язки окремих предметів, факультативів, курсів за вибором (додаток 1);

очікувані результати навчання учнів, подані в рамках навчальних програм;

перелік навчальних програм, які мають гриф «Затверджено Міністерством освіти і науки України» і розміщені на офіційному веб-сайті МОН)(додаток 2);

рекомендовані форми організації освітнього процесу та інструменти системи внутрішнього забезпечення якості освіти;

вимоги до осіб, які можуть розпочати навчання за цією освітньою програмою.

Загальний обсяг навчального навантаження та очікувані результати навчання здобувачів освіти

Загальний обсяг навчального навантаження для учнів 5-9-х класів складає 2928 годин/навчальний рік. Зокрема для 5-го класу – 864 годин/навчальний рік, для 6-го класу – 228 годин/навчальний рік, для 7-го класу – 576годин/навчальний рік, для 8-го класу –відсутній, для
9-го класу – 1260 годин/навчальний рік. Детальний розподіл навчального навантаження на тиждень
окреслено у навчальному плані.

Навчальний план основної школи передбачає реалізацію освітніх галузей Базового навчального плану Державного стандарту через окремі предмети. Вони охоплюють інваріантну складову, сформовану на державному рівні, та варіативну складову.

Варіативна складова навчального плану визначена закладом освіти самостійно, враховуючи особливості організації освітнього процесу та індивідуальних освітніх потреб учнів, рівень навчально-методичного та кадрового забезпечення закладу.

Варіативна складова навчального плану використовується на:

                      1) з метою підсилення вивчення української мови введено курс „Цікава орфографія ” (1 годину)  у 9 класі.

           Курси за вибором викладаються за державними програмами, схваленими відповідними комісіями Науково-методичної ради з питань освіти.

 

     У зв’язку з тим, що у 5 класі буде навчатися 3 учнів, заняття будуть проводитися за індивідуальною формою навчання, згідно Положення про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти затвердженого наказом МОН України від 12.01.2016 року №8 в редакції від 10.07.19р. №955 ( з розрахунку 8 годин в тиждень на 1-го учня).

       У зв’язку з тим, що у 6 класі буде навчатися 1 учень, заняття будуть проводитися за індивідуальною формою навчання,   згідно Положення про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти затвердженого наказом МОН України від 12.01.2016 року №8 в редакції від 10.07.19р. №955 ( з розрахунку 8 годин в тиждень на 1-го учня).

    У зв’язку з тим, що у 7 класі буде навчатися 2 учні, заняття будуть проводитися за індивідуальною формою навчання, згідно Положення про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти затвердженого наказом МОН України від 12.01.2016 року №8 в редакції від 10.07.19р. №955 ( з розрахунку 8 годин в тиждень на 1-го учня).

         Детальний розподіл навчального навантаження на тиждень окреслено у навчальних планах закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня (далі –навчальний план).

З метою виконання вимог Державного стандарту навчальний план закладу освіти містить усі предмети інваріантної складової, передбачені навчальним планом  освітньої програми відповідно до таблиці 1 та таблиці 10  до Типової освітньої програми.

Збереження здоров’я дітей належить до головних завдань школи. Тому формування навичок здорового способу життя та безпечної поведінки здійснюється не лише в рамках предметів «Фізична культура» та «Основи здоров'я», а інтегрується у змісті всіх предметів інваріантної та варіативної складових навчальних планів.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1392 «Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти» години фізичної культури не враховуються при визначенні гранично допустимого навантаження учнів.

Навчальний план зорієнтовано на роботу основної школи за 5-денним навчальним тижнем.

 

Очікувані результати навчання здобувачів освіти

Відповідно до мети та загальних цілей, окреслених у Державному стандарті, визначено завдання, які має реалізувати вчитель/вчителька у рамках кожної освітньої галузі. Результати навчання повинні робити внесок у формування ключових компетентностей учнів.

№ з/п

Ключові компетентності

Компоненти

1

Спілкування державною мовами

Уміння: ставити запитання і розпізнавати проблему; міркувати, робити висновки на основі інформації, поданої в різних формах (у текстовій формі, таблицях, діаграмах, на графіках); розуміти, пояснювати і перетворювати тексти задач (усно і письмово), грамотно висловлюватися рідною мовою; доречно та коректно вживати в мовленні термінологію з окремих предметів, чітко, лаконічно та зрозуміло формулювати думку, аргументувати, доводити правильність тверджень; уникнення невнормованих іншомовних запозичень у спілкуванні на тематику окремого предмета; поповнювати свій словниковий запас.

Ставлення: розуміння важливості чітких та лаконічних формулювань.

Навчальні ресурси: означення понять, формулювання властивостей, доведення правил, теорем

2

Спілкування іноземними мовами

Уміння:здійснювати спілкування в межах сфер, тем і ситуацій, визначених чинною навчальною програмою; розуміти на слух зміст автентичних текстів; читати і розуміти автентичні тексти різних жанрів і видів із різним рівнем розуміння змісту; здійснювати спілкування у письмовій формі відповідно до поставлених завдань; використовувати у разі потреби невербальні засоби спілкування за умови дефіциту наявних мовних засобів; ефективно взаємодіяти з іншими усно, письмово та за допомогою засобів електронного спілкування.

Ставлення:критично оцінювати інформацію та використовувати її для різних потреб; висловлювати свої думки, почуття та ставлення; адекватно використовувати досвід, набутий у вивченні рідної мови та інших навчальних предметів, розглядаючи його як засіб усвідомленого оволодіння іноземною мовою; обирати й застосовувати доцільні комунікативні стратегії відповідно до різних потреб; ефективно користуватися навчальними стратегіями для самостійного вивчення іноземних мов.

Навчальні ресурси:підручники, словники, довідкова література, мультимедійні засоби, адаптовані іншомовні тексти.

3

Математична компетент

ність

Уміння: оперувати текстовою та числовою інформацією; встановлювати відношення між реальними об’єктами навколишньої дійсності (природними, культурними, технічними тощо); розв’язувати задачі, зокрема практичного змісту; будувати і досліджувати найпростіші математичні моделі реальних об'єктів, процесів і явищ, інтерпретувати та оцінювати результати; прогнозувати в контексті навчальних та практичних задач; використовувати математичні методи у життєвих ситуаціях.

Ставлення: усвідомлення значення математики для повноцінного життя в сучасному суспільстві, розвитку технологічного, економічного й оборонного потенціалу держави, успішного вивчення інших предметів.

Навчальні ресурси: розв'язування математичних задач, і обов’язково таких, що моделюють реальні життєві ситуації

4

Основні компетентності у природничих науках і технологіях

Уміння: розпізнавати проблеми, що виникають у довкіллі; будувати та досліджувати природні явища і процеси; послуговуватися технологічними пристроями.

Ставлення: усвідомлення важливості природничих наук як універсальної мови науки, техніки та технологій. усвідомлення ролі наукових ідей в сучасних інформаційних технологіях

Навчальні ресурси: складання графіків та діаграм, які ілюструють функціональні залежності результатів впливу людської діяльності на природу

5

Інформаційно-цифрова компетент

ність

Уміння: структурувати дані; діяти за алгоритмом та складати алгоритми; визначати достатність даних для розв’язання задачі; використовувати різні знакові системи; знаходити інформацію та оцінювати її достовірність; доводити істинність тверджень.

Ставлення: критичне осмислення інформації та джерел її отримання; усвідомлення важливості інформаційних технологій для ефективного розв’язування математичних задач.

Навчальні ресурси: візуалізація даних, побудова графіків та діаграм за допомогою програмних засобів

6

Уміння вчитися впродовж життя

Уміння: визначати мету навчальної діяльності, відбирати й застосовувати потрібні знання та способи діяльності для досягнення цієї мети; організовувати та планувати свою навчальну діяльність; моделювати власну освітню траєкторію, аналізувати, контролювати, коригувати та оцінювати результати своєї навчальної діяльності; доводити правильність власного судження або визнавати помилковість.

Ставлення: усвідомлення власних освітніх потреб та цінності нових знань і вмінь; зацікавленість у пізнанні світу; розуміння важливості вчитися впродовж життя; прагнення до вдосконалення результатів своєї діяльності.

Навчальні ресурси: моделювання власної освітньої траєкторії

7

Ініціативність і підприємли

вість

Уміння: генерувати нові ідеї, вирішувати життєві проблеми, аналізувати, прогнозувати, ухвалювати оптимальні рішення; використовувати критерії раціональності, практичності, ефективності та точності, з метою вибору найкращого рішення; аргументувати та захищати свою позицію, дискутувати; використовувати різні стратегії, шукаючи оптимальних способів розв’язання життєвого завдання.

Ставлення: ініціативність, відповідальність, упевненість у собі; переконаність, що успіх команди – це й особистий успіх; позитивне оцінювання та підтримка конструктивних ідей інших.

Навчальні ресурси: завдання підприємницького змісту (оптимізаційні задачі)

8

Соціальна і громадянська компетент

ності

Уміння: висловлювати власну думку, слухати і чути інших, оцінювати аргументи та змінювати думку на основі доказів; аргументувати та відстоювати свою позицію; ухвалювати аргументовані рішення в життєвих ситуаціях; співпрацювати в команді, виділяти та виконувати власну роль в командній роботі; аналізувати власну економічну ситуацію, родинний бюджет; орієнтуватися в широкому колі послуг і товарів на основі чітких критеріїв, робити споживчий вибір, спираючись на різні дані.

Ставлення: ощадливість і поміркованість; рівне ставлення до інших незалежно від статків, соціального походження; відповідальність за спільну справу; налаштованість на логічне обґрунтування позиції без передчасного переходу до висновків; повага до прав людини, активна позиція щодо боротьби із дискримінацією.

Навчальні ресурси: завдання соціального змісту

9

Обізнаність і самовираження у сфері культури

Уміння: грамотно і логічно висловлювати свою думку, аргументувати та вести діалог, враховуючи національні та культурні особливості співрозмовників та дотримуючись етики спілкування і взаємодії; враховувати художньо-естетичну складову при створенні продуктів своєї діяльності (малюнків, текстів, схем тощо).

Ставлення:культурна самоідентифікація, повага до культурного розмаїття у глобальному суспільстві; усвідомлення впливу окремого предмета на людську культуру та розвиток суспільства.

Навчальні ресурси:математичні моделі в різних видах мистецтва

10

Екологічна грамотність і здорове життя

Уміння: аналізувати і критично оцінювати соціально-економічні події в державі на основі різних даних; враховувати правові, етичні, екологічні і соціальні наслідки рішень; розпізнавати, як інтерпретації результатів вирішення проблем можуть бути використані для маніпулювання.

Ставлення:усвідомлення взаємозв’язку кожного окремого предмета та екології на основі різних даних; ощадне та бережливе відношення до природніх ресурсів, чистоти довкілля та дотримання санітарних норм побуту; розгляд порівняльної характеристики щодо вибору здорового способу життя; власна думка та позиція до зловживань алкоголю, нікотину тощо.

Навчальні ресурси: навчальні проекти, завдання соціально-економічного, екологічного змісту; задачі, які сприяють усвідомленню цінності здорового способу життя

Такі ключові компетентності, як уміння вчитися, ініціативність і підприємливість, екологічна грамотність і здоровий спосіб життя, соціальна та громадянська компетентності формуватимуться відразу засобами усіх предметів. Виокремлення в навчальних програмах таких наскрізних ліній ключових компетентностей як «Екологічна безпека й сталий розвиток», «Громадянська відповідальність», «Здоров’я і безпека», «Підприємливість і фінансова грамотність» спрямоване наформування в учнів здатності застосовувати знання й уміння у реальних життєвих ситуаціях. Наскрізні лінії є засобом інтеграції ключових і загальнопредметнихкомпетентностей, окремих предметів та предметних циклів; їх необхідно враховувати при формуванні шкільного середовища. Наскрізні лінії є соціально значимими надпредметними темами, які допомагають формуванню в учнів уявлень про суспільство в цілому, розвивають здатність застосовувати отримані знання у різних ситуаціях.

Навчання за наскрізними лініями реалізуватимуться насамперед через:

організацію навчального середовища — зміст та цілі наскрізних тем враховуватимуться при формуванні духовного, соціального і фізичного середовища навчання;

окремі предмети — виходячи із наскрізних тем при вивченні предмета проводитимуться відповідні трактовки, приклади і методи навчання, реалізовуватимуться надпредметні, міжкласові та загальношкільні проекти. Роль окремих предметів при навчанні за наскрізними темами різна і залежить від цілей і змісту окремого предмета та від того, наскільки тісно той чи інший предметний цикл пов’язаний із конкретною наскрізною темою;предмети за вибором; роботу в проектах; позакласну навчальну роботу і роботу гуртків.

 

 

 

Наскрізна лінія

Коротка характеристика

Екологічна безпека й сталий розвиток

Формування в учнів соціальної активності, відповідальності та екологічної свідомості, готовності брати участь у вирішенні питань збереження довкілля і розвитку суспільства, усвідомлення важливості сталого розвитку для майбутніх поколінь.

Проблематика наскрізної лінії реалізується через завдання з реальними даними про використання природних ресурсів, їх збереження та примноження. Аналіз цих даних сприяє розвитку бережливого ставлення до навколишнього середовища, екології, формуванню критичного мислення, вміння вирішувати проблеми, критично оцінювати перспективи розвитку навколишнього середовища і людини. Можливі уроки на відкритому повітрі.

Громадянська відповідальність

Сприятиме формуванню відповідального члена громади і суспільства, що розуміє принципи і механізми функціонування суспільства. Ця наскрізна лінія освоюється в основному через колективну діяльність (дослідницькі роботи, роботи в групі, проекти тощо), яка поєднує окремі предмети між собою і розвиває в учнів готовність до співпраці, толерантність щодо різноманітних способів діяльності і думок.

Вивчення окремого предмета має викликати в учнів якомога більше позитивних емоцій, а її зміст — бути націленим на виховання порядності, старанності, систематичності, послідовності, посидючості і чесності. Приклад вчителя покликаний зіграти важливу роль у формуванні толерантного ставлення до товаришів, незалежно від рівня навчальних досягнень.

Здоров'я і безпека

Завданням наскрізної лінії є становлення учня як емоційно стійкого члена суспільства, здатного вести здоровий спосіб життя і формувати навколо себе безпечне життєве середовище.

Реалізується через завдання з реальними даними про безпеку і охорону здоров’я (текстові завдання, пов’язані з середовищем дорожнього руху, рухом пішоходів і транспортних засобів). Варто звернути увагу на проблеми, пов’язані із ризиками для життя і здоров’я. Вирішення проблем, знайдених з «ага-ефектом», пошук оптимальних методів вирішення і розв’язування задач тощо, здатні викликати в учнів чимало радісних емоцій.

Підприємливість і фінансова грамотність

Наскрізна лінія націлена на розвиток лідерських ініціатив, здатність успішно діяти в технологічному швидкозмінному середовищі, забезпечення кращого розуміння учнями практичних аспектів фінансових питань (здійснення заощаджень, інвестування, запозичення, страхування, кредитування тощо).

Ця наскрізна лінія пов'язана з розв'язуванням практичних завдань щодо планування господарської діяльності та реальної оцінки власних можливостей, складання сімейного бюджету, формування економного ставлення до природних ресурсів.

 

Формування компетентностей є діяльнісна спрямованість навчання, яка передбачає постійне включення учнів до різних видів педагогічно доцільної активної навчально-пізнавальної діяльності, а також практична його спрямованість. У закладі освіти  створюватимуться умови для самостійного виведення нового знання, перевірки його на практиці і встановлення причинно-наслідкових зв’язків шляхом створення проблемних ситуацій, організації спостережень, дослідів та інших видів діяльності. Формуванню ключових компетентностей сприяє встановлення та реалізація в освітньому процесі міжпредметних і внутрішньопредметних зв’язків, а саме: змістово-інформаційних, операційно-діяльнісних і організаційно-методичних. Їх використання посилює пізнавальний інтерес учнів до навчання і підвищує рівень їхньої загальної культури, створює умови для систематизації навчального матеріалу і формування наукового світогляду. Учні набуватимуть досвіду застосування знань на практиці та перенесення їх в нові ситуації.

Вимоги до осіб, які можуть розпочинати здобуття базової середньої освіти

Базова середня освіта у закладі освіти здобувається  після здобуття початкової освіти.

Перелік освітніх галузей.

Освітню програму укладено за такими освітніми галузями:

Мови і літератури

Суспільствознавство

Мистецтво

Математика

Природознавство

Технології

Здоров’я і фізична культура

Логічна послідовність вивчення предметів розкривається у відповідних навчальних програмах.

Рекомендовані форми організації освітнього процесу

Основними формами організації освітнього процесу є різні типи уроку:

формування компетентностей;розвитку компетентностей; перевірки та/або оцінювання досягнення компетентностей; корекції основних компетентностей; комбінований урок.

Також формами організації освітнього процесу будуть екскурсії, віртуальні подорожі, уроки-семінари, конференції, спектаклі, брифінги, квести, інтерактивні уроки (уроки-«суди», урок-дискусійна група, уроки з навчанням одних учнів іншими), інтегровані уроки, проблемний урок, відео-уроки тощо.

З метою засвоєння нового матеріалу та розвитку компетентностей крім уроку проводитимуться навчально-практичні заняття. Ця форма організації поєднує виконання різних практичних вправ, експериментальних робіт відповідно до змісту окремих предметів, менш регламентована й має акцент на більшій самостійності учнів в експериментальній та практичній діяльності. Досягнуті компетентності учні застосовуватимуть  на практичних заняттях і заняттях практикуму.

Експериментальні завдання, передбачені змістом окремих предметів, виконуватимуться на заняттях із практикуму (виконання експериментально-практичних робіт). Оглядові конференції (для 8-9 класів) передбачатимуть обговорення ключових положень вивченого матеріалу, учням розкриватимуться нові узагальнюючі підходи до його аналізу. Вони  будуть комплексними, тобто реалізувати міжпредметні зв'язки в узагальненні й систематизації навчального матеріалу. Оглядові екскурсії ознайомлюватимуть учнів з об'єктами та спостереженнями процесів з метою відновлення та систематизації раніше отриманих знань.

Функцію перевірки та/або оцінювання досягнення компетентностей виконуватиме навчально-практичне заняття. Учні одержуватимуть конкретні завдання, з виконання яких звітуватимуть  перед вчителем. Практичні заняття та заняття практикуму будуватимуться  з метою реалізації контрольних функцій освітнього процесу. На цих заняттях учні самостійно виготовлятимуть вироби, проводити виміри та звітуватимуться  за виконану роботу.

Проводитимуться  заняття в малих групах, (у тому числі робота учнів у парах змінного складу) за умови, що окремі учні виконуватимуть  роботу консультантів, тобто тих, хто навчає малу групу.

Екскурсії показуватимуть учням практичне застосування знань, отриманих при вивченні змісту окремих предметів.

Учні самостійно зніматимуть та монтуватимуть відеофільми (під час відео-уроку) за умови самостійного розроблення сюжету фільму, підбору матеріалу, виконуватимуть самостійно розподілені ролі та аналізувати виконану роботу.

Вибір форм і методів навчання вчитель визначатиме самостійно, враховуючи конкретні умови роботи, забезпечуючи водночас досягнення конкретних очікуваних результатів, зазначених у навчальних програмах окремих предметів.

 

Опис та інструменти системи внутрішнього забезпечення якості освіти

Система внутрішнього забезпечення якості складається з наступних компонентів:

кадрове забезпечення освітньої діяльності (8педагогічних працівників);

 

 

навчально-методичне забезпечення освітньої діяльності (методичне об’єднання учителів з навчальних дисциплін, методична рада, педагогічна рада);

матеріально-технічне забезпечення освітньої діяльності (класні кімнати, кабінет інформатики, ноутбук, проектор, принтер) забезпечують якість проведення навчальних занять;

моніторинг досягнення учнями результатів навчання (директорські контрольні роботи, державна підсумкова атестація).

Завдання системи внутрішнього забезпечення якості освіти:

оновлення методичного кабінету закладу освіти;

контроль за виконанням навчальних планів та освітньої програми, якістю знань, умінь і навичок учнів, розробка рекомендацій щодо їх покращення;

моніторинг та оптимізація соціально-психологічного середовища закладу освіти (наявність практичного психолога та соціального педагога);

створення необхідних умов для підвищення фахового кваліфікаційного рівня педагогічних працівників при ВІППО та он-лайн платформах.

Освітня програма закладу базової середньої освіти передбачає досягнення учнями результатів навчання (компетентностей), визначених Державним стандартом.

Освітня програма закладу освіти та перелік освітніх компонентів, що передбачені відповідною освітньою програмою, оприлюднено навеб-сайті закладу освіти(vatin2014ukr.net).

 

Структура 2019-2020 навчального року

Відповідно до статті 16 Закону України «Про загальну середню освіту» (зі змінами)  2019/2020 навчальний  рік   розпочинається у День знань - 1   вересня і закінчується не пізніше 1 липня наступного року.

Навчальні заняття організовуються за семестровою системою:

       І семестр – з 02 вересня по 27 грудня 2019 року,  

       ІІ семестр – з 15 січня по 29 травня 2020 року.

Упродовж навчального року для учнів проводяться канікули, орієнтовно:

осінні – з 4 листопада по 11 листопада, зимові - з 28 грудня по 14 січня, весняні - з 23 по 29 березня.

По закінченню навчального року здійснюється річне оцінювання навчальних досягнень учнів. 

Навчальні екскурсії та навчальна практика для учнів5-9 класів за рішенням  педагогічної ради навчального закладу не проводяться.

Відповідно до Наказів МОН  учні  9  класу  складають державну підсумкову атестацію.

Мережа класів школи формується на підставі нормативів їх наповнюваності та санітарно-гігієнічних умов для здійснення навчально-виховного процесу.

Гранична наповнюваність класів встановлюється відповідно до Закону України  «Про загальну середню освіту». Режим роботи школи для учнів 5-9 класів - п’ятиденний з однією зміною навчання. Тривалість уроків становить:

у 5-9 класах - 45 хвилин.      .

 

Директор                                   C.С.Куліш

 

 

 

                                                                                                                  Додаток 1

Навчальний план для 5 – 9 класів з українською мовою навчання

Загальноосвітньої школи І-ІІ ступеня  с.Ватинець  Горохівського району Волинської області на 2019-2020 н. р.

Освітні галузі

Предмети

Кількість годин на тиждень у класах

Всього

 

5

6

7

9

 

 

Мови і літератури

Українська мова

3

2

2

2

9

 

Українська література

2

0,5

1

2

5,5

 

 Іноземна мова

( анг.)

3

1

2

3

9

 

Зарубіжна література

2

0,5

1

2

5,5

 

Суспільство-знавство

Історія України

1

0,25

0,5

1,5

3,25

 

Всесвітня історія

-

0,25

0,5

1

1,75

 

Основи правознавства

-

-

-

1

1

 

Мистецтво*

Музичне мистецтво

1

0,1

0,5

-

1,6

 

Образотворче мистецтво

1

0,1

0,5

-

1,6

 

Мистецтво

-

-

-

1

1

 

Математика

Математика

4

2

-

-

6

 

Алгебра

-

-

1

2

3

 

Геометрія

-

-

1

2

3

 

Природо-знавство

Природознавство

2

-

-

-

2

 

Біологія

-

0,5

1

2

3,5

 

Географія

-

0,4

1

1,5

2,9

 

Фізика

-

-

1

3

4

 

Хімія

-

-

1

2

3

 

Технології

Трудове навчання

1

0,1

0,5

1

2,6

 

Інформатика

1

0,1

0,5

2

3,6

 

Здоров’я і фізична культура

Основи здоров’я

1

0,1

0,5

1

2,6

 

Фізична культура**

2

0,1

0,5

3

5,6

 

Разом

22+2

7,9+0,1

15,5+0,5

 30+3

    81

 

 

 

 

 

курсизавибором

Цікава орфографія

   

-

 

1

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Разом

-

-

-

-

1

 

Гранично допустиме навчальне навантаження

28

31

32

33

 

 

Всього :

22+2

7,9+0,1

15,5+0,5

31+3

82

                   

Перелік навчальних програм

для учнів 5-9 класівзагальноосвітньої школи І-ІІступеня с.Ватинець Горохівського району Волинської області на 2019-2020 н. р.

 (затверджені наказами МОН від 07.06.2017 № 804 та від 23.10.2017 № 1407)

 

№ п/п

Назва навчальної програми

1.      

Українська мова

2.      

Українська література

3.      

Біологія

4.      

Всесвітня історія

5.      

Географія

6.      

Зарубіжна література

7.      

Інформатика

8.      

Історія України

9.      

Математика

10.            

Мистецтво

11.            

Основи здоров’я

12.            

Природознавство

13.            

Трудове навчання

14.            

Фізика

15.            

Фізична культура

16.            

Хімія

17.            

Іноземні мови

 

 

 Директор                                   С.С.Куліш

 

 

                                    Перелік навчальних програм

для учнів 5-9 класівзагальноосвітньої школи І-ІІступеня с.Ватинець Горохівського району Волинської області на 2019-2020 н. р.

 (затверджені наказами МОН від 07.06.2017 № 804 та від 23.10.2017 № 1407)

Варіативна складова

№ п/п

Назва навчальної програми

1.

Цікава орфографія, 9 клас

+

Л.В.Бондарчук

Лист ІІТЗО від 29.06.2010 №1.4/18-Г-361;

Збірник «Програми курсів за вибором і факультативів

 з української мови,

 8–11 класи / За заг. ред. К.В. Таранік-Ткачук

. – К.: Грамота, 2011. – 272 с.

2011

Київ: Грамота

 

 

 

Директор школи                        С.С.Куліш

 

 

                                                                                                                          Додаток 1

Індивідуальний навчальний план

учня 5 класу

 ЗОШ І-ІІ ступеня села Ватинець

Горохівського району Волинської області

Столярчука Юхима Юрійовича

 

Основні галузі   

Навчальні предмети

Кількість годин на               тиждень

Мови і літератури

Українська мова

1

Українська література

0,66

Зарубіжна література

0,66

Іноземна мова

1

Суспільствознавство

Історія України

0,33

Всесвітня історія

-

Мистецтво

 

Музичне мистецтво

0,33

Образотворче мистецтво

0,34

Математика

Математика

1,33

Природознавство

Біологія

-

Природознавство

0,68

Хімія

-

Фізика

-

Технології

Трудове навчання

0, 34

Інформатика

0, 33

Здоров’я і фізична культура

Основи здоров’я

0,33

Фізична культура

0,67

Разом

 

8

          

Батьки з навчальним планом ознайомлені і погоджені          Г.М.Столярчук

 

                                                             Директор школи                 С.С.Куліш

 

 

                                                                                                                Додаток 1

Індивідуальний навчальний план

учениці 5 класу

 ЗОШ І-ІІ ступеня села Ватинець

Горохівського району Волинської області

Антонюк Вікторії Вікторівни

Основні галузі   

Навчальні предмети

Кількість годин на               тиждень

Мови і літератури

Українська мова

1

Українська література

0,68

Зарубіжна література

0,66

Іноземна мова

1

Суспільствознавство

Історія України

0,33

Всесвітня історія

-

Мистецтво

 

Музичне мистецтво

0,34

Образотворче мистецтво

0,33

Математика

Математика

1,33

Природознавство

Біологія

-

Природознавство

0,66

Хімія

-

Фізика

-

Технології

Трудове навчання

0, 34

Інформатика

0, 34

Здоров’я і фізична культура

Основи здоров’я

0,33

Фізична культура

0,66

Разом

 

8

          

Батьки з навчальним планом ознайомлені і погоджені          Т.А.Антонюк

 

                                                             Директор школи                 С.С.Куліш

 

 

                                                                                                       Додаток 1

Індивідуальний навчальний план

Учениці 5 класу

 ЗОШ І-ІІ ступеня села Ватинець

Горохівського району Волинської області

Крищук Ангеліни Сергіївни

Основні галузі   

Навчальні предмети

Кількість годин на               тиждень

Мови і літератури

Українська мова

1

Українська література

0,66

Зарубіжна література

0,68

Іноземна мова

1

Суспільствознавство

Історія України

0,34

Всесвітня історія

-

Мистецтво

 

Музичне мистецтво

0,33

Образотворче мистецтво

0,33

Математика

Математика

1,34

Природознавство

Біологія

-

Природознавство

0,66

Хімія

-

Фізика

-

Технології

Трудове навчання

0, 33

Інформатика

0, 33

Здоров’я і фізична культура

Основи здоров’я

0,33

Фізична культура

0,67

Разом

 

8

          

Батьки з навчальним планом ознайомлені і погоджені     Т.І.Крищук

 

                                                             Директор школи                 С.С.Куліш

 

 

                                                                                                                   Додаток 1

Індивідуальний навчальний план

учня 5 класу

 ЗОШ І-ІІ ступеня села Ватинець

Горохівського району Волинської області

Столярчука Юхима Юрійовича

 

Основні галузі   

Навчальні предмети

Кількість годин на               тиждень

Мови і літератури

Українська мова

1

Українська література

0,66

Зарубіжна література

0,66

Іноземна мова

1

Суспільствознавство

Історія України

0,33

Всесвітня історія

-

Мистецтво

 

Музичне мистецтво

0,33

Образотворче мистецтво

0,34

Математика

Математика

1,33

Природознавство

Біологія

-

Природознавство

0,68

Хімія

-

Фізика

-

Технології

Трудове навчання

0, 34

Інформатика

0, 33

Здоров’я і фізична культура

Основи здоров’я

0,33

Фізична культура

0,67

Разом

 

8

          

Батьки з навчальним планом ознайомлені і погоджені          Г.М.Столярчук

 

   Директор школи            Куліш С.С.                 

 

 

                                                                              Відділу освіти, молоді та спорту    

                                                                         Горохівської райдержадміністрації

 

                                            Інформація про результати   

                       звіту директора ЗОШ І-ІІ ступеня с.Ватинець  

                     Горохівського району Волинської області

  

№п/п

Дата

прове-дення

К-сть

учасників

звіту

Із них:

Оцінка

діяльності

директора

Пропо-зиції учасни-ків

звіту

педагоги

Працівники

школи

батьки

Від гро-мадсь-кості

К-сть голосів

Незадо-вільно

Задо-вільно

1.

18.06.

2019р.

25

9

6

9

1

0

25

 

                         

                          Директор                           С.С.Куліш 

 

 

Типова освітня програма

закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня

 

Загальні положення типової освітньої програми
закладів
загальної середньої освіти ІІ ступеня

 

Типова освітня програма закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня (базова середня освіта) розроблена на виконання Закону України «Про освіту» та постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1392 «Про затвердження Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти».

Типова освітня програма базової середньої освіти (далі - Типова освітня програма) окреслює рекомендовані підходи до планування й організації закладом освіти єдиного комплексу освітніх компонентів для досягнення учнями обов’язкових результатів навчання, визначених Державним стандартом базової та повної загальної середньої освіти (далі – Державний стандарт).

Типова освітня програма визначає:

загальний обсяг навчального навантаження, орієнтовну тривалість і можливі взаємозв’язки окремих предметів, факультативів, курсів за вибором тощо, зокрема їх інтеграції, а також логічної послідовності їх вивчення які натепер подані в рамках навчальних планів (таблиці 10);

очікувані результати навчання учнів подані в рамках навчальних програм, перелік яких наведено в таблиці 18; пропонований зміст навчальних програм, які мають гриф «Затверджено Міністерством освіти і науки України» і розміщені на офіційному веб-сайті МОН);

рекомендовані форми організації освітнього процесу та інструменти системи внутрішнього забезпечення якості освіти;

вимоги до осіб, які можуть розпочати навчання за цією Типовою освітньою програмою.

         Загальний обсяг навчального навантаження для учнів 5-9-х класів закладів загальної середньої освіти складає 5845 годин/навчальний рік: для 5-х класів – 1050 годин/навчальний рік,  для 6-х класів – 1155 годин/навчальний рік,  для 7-х класів – 1172,5 годин/навчальний рік,  для 8-х класів – 1207,5 годин/навчальний рік, для 9-х класів – 1260 годин/навчальний рік.

         У зв’язку з тим, що у 6 класі буде навчатися 2 учні, заняття будуть проводитися за індивідуальною формою навчання, згідно ст.14 Закону України «Про загальну середню освіту» та Положення про індивідуальну форму у загальноосвітніх навчальних закладах затвердженого наказом МОН України від 12.01.2016 року №8  ( з розрахунку 8 годин в тиждень на 1-го учня).

        Детальний розподіл навчального навантаження на тиждень окреслено у навчальних планах закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня (далі –навчальний план).

 

    Навчальний план дає цілісне уявлення про зміст і структуру другого рівня освіти, встановлює погодинне співвідношення між окремими предметами за роками навчання, визначає гранично допустиме тижневе навантаження учнів. Навчальні плани основної школи передбачають реалізацію освітніх галузей Базового навчального плану Державного стандарту через окремі предмети. Вони охоплюють інваріантну складову, сформовану на державному рівні, яка є спільною для всіх закладів загальної середньої освіти незалежно від підпорядкування і форм власності, та варіативну складову.

Документ містить варіанти навчального плану для закладів загальної середньої освіти з українською мовою навчання і вивченням двох іноземних мов.

           Варіативна складова навчального плану закладу освіти визначається закладом загальної середньої освіти самостійно, враховуючи особливості організації освітнього процесу та індивідуальних освітніх потреб учнів, особливості регіону.

           Варіативна складова використовується на:

                      1) з метою підсилення вивчення української мови введено курс „Цікава орфографія ” (1 годину)  у 9 класі.

           3) з метою розширення знань про українську мову введено курс «Юні мовознавці»  (1  годину)у 8 класі. 

           Курси за вибором викладаються за державними програмами, схваленими відповідними комісіями Науково-методичної ради з питань освіти.

Варіативність змісту базової середньої освіти реалізується також через запровадження в навчальних програмах резервного часу, що створює простір для задоволення освітніх потреб учнів, вирівнювання їх досягнень, розвитку наскрізних умінь тощо.

Повноцінність базової середньої освіти забезпечується реалізацією як інваріантної, так і варіативної складових, які в обов’язковому порядку фінансуються з бюджету.

Відповідно до основних типів закладів загальної середньої освіти та особливостей навчально-виховного процесу передбачено окремі варіанти навчальних планів.

З метою виконання вимог Державного стандарту навчальні плани закладів освіти повинні містити усі предмети інваріантної складової, передбачені обраним варіантом навчальних планів цієї Типової освітньої програми.

Збереження здоров’я дітей належить до головних завдань школи. Тому формування навичок здорового способу життя та безпечної поведінки здійснюється не лише в рамках предметів "Фізична культура" та "Основи здоров'я", а інтегрується у змісті всіх предметів інваріантної та варіативної складових навчальних планів.

Змістове наповнення предмета «Фізична культура» заклад освіти формує самостійно з варіативних модулів відповідно до статево-вікових особливостей учнів, їх інтересів, матеріально-технічної бази навчального закладу, кадрового забезпечення, регіональних та народних традицій. Через варіативні модулі можуть реалізовуватись не лише окремі види спорту, а й ритміка, хореографія, пластика, фітнес тощо.

Для недопущення перевантаження учнів необхідно враховувати їх навчання в закладах освіти іншого типу (художніх, музичних, спортивних школах тощо). Так, у закладах загальної середньої освіти за рішенням педагогічної ради при оцінюванні учнів дозволяється враховувати результати їх навчання з відповідних предметів (музика, фізична культура та ін.) у позашкільних закладах.

Гранична наповнюваність класів та тривалість уроків встановлюються відповідно до Закону України "Про загальну середню освіту".

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1392 "Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти" години фізичної культури не враховуються при визначенні гранично допустимого навантаження учнів.

Навчальні плани зорієнтовані на роботу основної школи за 5-денним навчальним тижнем.

Очікувані результати навчання здобувачів освіти. Відповідно до мети та загальних цілей, окреслених у Державному стандарті, визначено завдання, які має реалізувати вчитель/вчителька у рамках кожної освітньої галузі. Результати навчання повинні робити внесок у формування ключових компетентностей учнів.

№ з/п

Ключові компетентності

Компоненти

1

Спілкування державною (і рідною — у разі відмінності) мовами

Уміння: ставити запитання і розпізнавати проблему; міркувати, робити висновки на основі інформації, поданої в різних формах (у текстовій формі, таблицях, діаграмах, на графіках); розуміти, пояснювати і перетворювати тексти задач (усно і письмово), грамотно висловлюватися рідною мовою; доречно та коректно вживати в мовленні термінологію з окремих предметів, чітко, лаконічно та зрозуміло формулювати думку, аргументувати, доводити правильність тверджень; уникнення невнормованих іншомовних запозичень у спілкуванні на тематику окремого предмета; поповнювати свій словниковий запас.

Ставлення: розуміння важливості чітких та лаконічних формулювань.

Навчальні ресурси: означення понять, формулювання властивостей, доведення правил, теорем

2

Спілкування іноземними мовами

Уміння: здійснювати спілкування в межах сфер, тем і ситуацій, визначених чинною навчальною програмою; розуміти на слух зміст автентичних текстів; читати і розуміти автентичні тексти різних жанрів і видів із різним рівнем розуміння змісту; здійснювати спілкування у письмовій формі відповідно до поставлених завдань; використовувати у разі потреби невербальні засоби спілкування за умови дефіциту наявних мовних засобів; ефективно взаємодіяти з іншими усно, письмово та за допомогою засобів електронного спілкування.

Ставлення: критично оцінювати інформацію та використовувати її для різних потреб; висловлювати свої думки, почуття та ставлення; адекватно використовувати досвід, набутий у вивченні рідної мови та інших навчальних предметів, розглядаючи його як засіб усвідомленого оволодіння іноземною мовою; обирати й застосовувати доцільні комунікативні стратегії відповідно до різних потреб; ефективно користуватися навчальними стратегіями для самостійного вивчення іноземних мов.

Навчальні ресурси: підручники, словники, довідкова література, мультимедійні засоби, адаптовані іншомовні тексти.

3

Математична компетентність

Уміння: оперувати текстовою та числовою інформацією; встановлювати відношення між реальними об’єктами навколишньої дійсності (природними, культурними, технічними тощо); розв’язувати задачі, зокрема практичного змісту; будувати і досліджувати найпростіші математичні моделі реальних об'єктів, процесів і явищ, інтерпретувати та оцінювати результати; прогнозувати в контексті навчальних та практичних задач; використовувати математичні методи у життєвих ситуаціях.

Ставлення: усвідомлення значення математики для повноцінного життя в сучасному суспільстві, розвитку технологічного, економічного й оборонного потенціалу держави, успішного вивчення інших предметів.

Навчальні ресурси: розв'язування математичних задач, і обов’язково таких, що моделюють реальні життєві ситуації

4

Основні компетентності у природничих науках і технологіях

Уміння: розпізнавати проблеми, що виникають у довкіллі; будувати та досліджувати природні явища і процеси; послуговуватися технологічними пристроями.

Ставлення: усвідомлення важливості природничих наук як універсальної мови науки, техніки та технологій. усвідомлення ролі наукових ідей в сучасних інформаційних технологіях

Навчальні ресурси: складання графіків та діаграм, які ілюструють функціональні залежності результатів впливу людської діяльності на природу

5

Інформаційно-цифрова компетентність

Уміння: структурувати дані; діяти за алгоритмом та складати алгоритми; визначати достатність даних для розв’язання задачі; використовувати різні знакові системи; знаходити інформацію та оцінювати її достовірність; доводити істинність тверджень.

Ставлення: критичне осмислення інформації та джерел її отримання; усвідомлення важливості інформаційних технологій для ефективного розв’язування математичних задач.

Навчальні ресурси: візуалізація даних, побудова графіків та діаграм за допомогою програмних засобів

6

Уміння вчитися впродовж життя

Уміння: визначати мету навчальної діяльності, відбирати й застосовувати потрібні знання та способи діяльності для досягнення цієї мети; організовувати та планувати свою навчальну діяльність; моделювати власну освітню траєкторію, аналізувати, контролювати, коригувати та оцінювати результати своєї навчальної діяльності; доводити правильність власного судження або визнавати помилковість.

Ставлення: усвідомлення власних освітніх потреб та цінності нових знань і вмінь; зацікавленість у пізнанні світу; розуміння важливості вчитися впродовж життя; прагнення до вдосконалення результатів своєї діяльності.

Навчальні ресурси: моделювання власної освітньої траєкторії

7

Ініціативність і підприємливість

Уміння: генерувати нові ідеї, вирішувати життєві проблеми, аналізувати, прогнозувати, ухвалювати оптимальні рішення; використовувати критерії раціональності, практичності, ефективності та точності, з метою вибору найкращого рішення; аргументувати та захищати свою позицію, дискутувати; використовувати різні стратегії, шукаючи оптимальних способів розв’язання життєвого завдання.

Ставлення: ініціативність, відповідальність, упевненість у собі; переконаність, що успіх команди – це й особистий успіх; позитивне оцінювання та підтримка конструктивних ідей інших.

Навчальні ресурси: завдання підприємницького змісту (оптимізаційні задачі)

8

Соціальна і громадянська компетентності

Уміння: висловлювати власну думку, слухати і чути інших, оцінювати аргументи та змінювати думку на основі доказів; аргументувати та відстоювати свою позицію; ухвалювати аргументовані рішення в життєвих ситуаціях; співпрацювати в команді, виділяти та виконувати власну роль в командній роботі; аналізувати власну економічну ситуацію, родинний бюджет; орієнтуватися в широкому колі послуг і товарів на основі чітких критеріїв, робити споживчий вибір, спираючись на різні дані.

Ставлення: ощадливість і поміркованість; рівне ставлення до інших незалежно від статків, соціального походження; відповідальність за спільну справу; налаштованість на логічне обґрунтування позиції без передчасного переходу до висновків; повага до прав людини, активна позиція щодо боротьби із дискримінацією.

Навчальні ресурси: завдання соціального змісту

9

Обізнаність і самовираження у сфері культури

Уміння: грамотно і логічно висловлювати свою думку, аргументувати та вести діалог, враховуючи національні та культурні особливості співрозмовників та дотримуючись етики спілкування і взаємодії; враховувати художньо-естетичну складову при створенні продуктів своєї діяльності (малюнків, текстів, схем тощо).

Ставлення: культурна самоідентифікація, повага до культурного розмаїття у глобальному суспільстві; усвідомлення впливу окремого предмета на людську культуру та розвиток суспільства.

Навчальні ресурси: математичні моделі в різних видах мистецтва

10

Екологічна грамотність і здорове життя

Уміння: аналізувати і критично оцінювати соціально-економічні події в державі на основі різних даних; враховувати правові, етичні, екологічні і соціальні наслідки рішень; розпізнавати, як інтерпретації результатів вирішення проблем можуть бути використані для маніпулювання.

Ставлення: усвідомлення взаємозв’язку кожного окремого предмета та екології на основі різних даних; ощадне та бережливе відношення до природніх ресурсів, чистоти довкілля та дотримання санітарних норм побуту; розгляд порівняльної характеристики щодо вибору здорового способу життя; власна думка та позиція до зловживань алкоголю, нікотину тощо.

Навчальні ресурси: навчальні проекти, завдання соціально-економічного, екологічного змісту; задачі, які сприяють усвідомленню цінності здорового способу життя

Такі ключові компетентності, як уміння вчитися, ініціативність і підприємливість, екологічна грамотність і здоровий спосіб життя, соціальна та громадянська компетентності можуть формуватися відразу засобами усіх предметів. Виокремлення в навчальних програмах таких наскрізних ліній ключових компетентностей як «Екологічна безпека й сталий розвиток», «Громадянська відповідальність», «Здоров’я і безпека», «Підприємливість і фінансова грамотність» спрямоване на формування в учнів здатності застосовувати знання й уміння у реальних життєвих ситуаціях. Наскрізні лінії є засобом інтеграції ключових і загальнопредметних компетентностей, окремих предметів та предметних циклів; їх необхідно враховувати при формуванні шкільного середовища. Наскрізні лінії є соціально значимими надпредметними темами, які допомагають формуванню в учнів уявлень про суспільство в цілому, розвивають здатність застосовувати отримані знання у різних ситуаціях.

Навчання за наскрізними лініями реалізується насамперед через:

організацію навчального середовища — зміст та цілі наскрізних тем враховуються при формуванні духовного, соціального і фізичного середовища навчання;

окремі предмети — виходячи із наскрізних тем при вивченні предмета проводяться відповідні трактовки, приклади і методи навчання, реалізуються надпредметні, міжкласові та загальношкільні проекти. Роль окремих предметів при навчанні за наскрізними темами різна і залежить від цілей і змісту окремого предмета та від того, наскільки тісно той чи інший предметний цикл пов’язаний із конкретною наскрізною темою;

предмети за вибором;

роботу в проектах;

позакласну навчальну роботу і роботу гуртків.

 

Наскрізна лінія

Коротка характеристика

Екологічна безпека й сталий розвиток

Формування в учнів соціальної активності, відповідальності та екологічної свідомості, готовності брати участь у вирішенні питань збереження довкілля і розвитку суспільства, усвідомлення важливості сталого розвитку для майбутніх поколінь.

Проблематика наскрізної лінії реалізується через завдання з реальними даними про використання природних ресурсів, їх збереження та примноження. Аналіз цих даних сприяє розвитку бережливого ставлення до навколишнього середовища, екології, формуванню критичного мислення, вміння вирішувати проблеми, критично оцінювати перспективи розвитку навколишнього середовища і людини. Можливі уроки на відкритому повітрі.

Громадянська відповідальність

Сприятиме формуванню відповідального члена громади і суспільства, що розуміє принципи і механізми функціонування суспільства. Ця наскрізна лінія освоюється в основному через колективну діяльність (дослідницькі роботи, роботи в групі, проекти тощо), яка поєднує окремі предмети між собою і розвиває в учнів готовність до співпраці, толерантність щодо різноманітних способів діяльності і думок.

Вивчення окремого предмета має викликати в учнів якомога більше позитивних емоцій, а її зміст — бути націленим на виховання порядності, старанності, систематичності, послідовності, посидючості і чесності. Приклад вчителя покликаний зіграти важливу роль у формуванні толерантного ставлення до товаришів, незалежно від рівня навчальних досягнень.

Здоров'я і безпека

Завданням наскрізної лінії є становлення учня як емоційно стійкого члена суспільства, здатного вести здоровий спосіб життя і формувати навколо себе безпечне життєве середовище.

Реалізується через завдання з реальними даними про безпеку і охорону здоров’я (текстові завдання, пов’язані з середовищем дорожнього руху, рухом пішоходів і транспортних засобів). Варто звернути увагу на проблеми, пов’язані із ризиками для життя і здоров’я. Вирішення проблем, знайдених з «ага-ефектом», пошук оптимальних методів вирішення і розв’язування задач тощо, здатні викликати в учнів чимало радісних емоцій.

Підприємливість і фінансова грамотність

Наскрізна лінія націлена на розвиток лідерських ініціатив, здатність успішно діяти в технологічному швидкозмінному середовищі, забезпечення кращого розуміння учнями практичних аспектів фінансових питань (здійснення заощаджень, інвестування, запозичення, страхування, кредитування тощо).

Ця наскрізна лінія пов'язана з розв'язуванням практичних завдань щодо планування господарської діяльності та реальної оцінки власних можливостей, складання сімейного бюджету, формування економного ставлення до природних ресурсів.

 

Необхідною умовою формування компетентностей є діяльнісна спрямованість навчання, яка передбачає постійне включення учнів до різних видів педагогічно доцільної активної навчально-пізнавальної діяльності, а також практична його спрямованість. Доцільно, де це можливо, не лише показувати виникнення факту із практичної ситуації, а й по можливості створювати умови для самостійного виведення нового знання, перевірці його на практиці і встановлення причинно-наслідкових зв’язків шляхом створення проблемних ситуацій, організації спостережень, дослідів та інших видів діяльності. Формуванню ключових компетентностей сприяє встановлення та реалізація в освітньому процесі міжпредметних і внутрішньопредметних зв’язків, а саме: змістово-інформаційних, операційно-діяльнісних і організаційно-методичних. Їх використання посилює пізнавальний інтерес учнів до навчання і підвищує рівень їхньої загальної культури, створює умови для систематизації навчального матеріалу і формування наукового світогляду. Учні набувають досвіду застосування знань на практиці та перенесення їх в нові ситуації.

Вимоги до осіб, які можуть розпочинати здобуття базової середньої освіти. Базова середня освіта здобувається, як правило, після здобуття початкової освіти. Діти, які здобули початкову освіту на 1 вересня поточного навчального року повинні розпочинати здобуття базової середньої освіти цього ж навчального року.

Особи з особливими освітніми потребами можуть розпочинати здобуття базової середньої освіти за інших умов.

Перелік освітніх галузей. Типову освітню програму укладено за такими освітніми галузями:

Мови і літератури

Суспільствознавство

Мистецтво

Математика

Природознавство

Технології

Здоров’я і фізична культура

Логічна послідовність вивчення предметів розкривається у відповідних навчальних програмах.

Рекомендовані форми організації освітнього процесу. Основними формами організації освітнього процесу є різні типи уроку:

формування компетентностей;

розвитку компетентностей;

перевірки та/або оцінювання досягнення компетентностей;

корекції основних компетентностей;

комбінований урок.

Також формами організації освітнього процесу можуть бути екскурсії, віртуальні подорожі, уроки-семінари, конференції, форуми, спектаклі, брифінги, квести, інтерактивні уроки (уроки-«суди», урок-дискусійна група, уроки з навчанням одних учнів іншими), інтегровані уроки, проблемний урок, відео-уроки тощо.

З метою засвоєння нового матеріалу та розвитку компетентностей крім уроку проводяться навчально-практичні заняття. Ця форма організації поєднує виконання різних практичних вправ, експериментальних робіт відповідно до змісту окремих предметів, менш регламентована й має акцент на більшій самостійності учнів в експериментальній та практичній діяльності. Досягнуті компетентності учні можуть застосувати на практичних заняттях і заняттях практикуму. Практичне заняття - це така форма організації, в якій учням надається можливість застосовувати отримані ними знання у практичній діяльності. Експериментальні завдання, передбачені змістом окремих предметів, виконуються на заняттях із практикуму (виконання експериментально-практичних робіт). Оглядова конференція (для 8-9 класів) повинна передбачати обговорення ключових положень вивченого матеріалу, учнем розкриваються нові узагальнюючі підходи до його аналізу. Оглядова конференція може бути комплексною, тобто реалізувати міжпредметні зв'язки в узагальненні й систематизації навчального матеріалу. Оглядова екскурсія припускає цілеспрямоване ознайомлення учнів з об'єктами та спостереження процесів з метою відновити та систематизувати раніше отримані знання.

Функцію перевірки та/або оцінювання досягнення компетентностей виконує навчально-практичне заняття. Учні одержують конкретні завдання, з виконання яких звітують перед вчителем. Практичні заняття та заняття практикуму також можуть будуватися з метою реалізації контрольних функцій освітнього процесу. На цих заняттях учні самостійно виготовляють вироби, проводять виміри та звітують за виконану роботу.

Можливо проводити заняття в малих групах, бригадах і ланках (у тому числі робота учнів у парах змінного складу) за умови, що окремі учні виконують роботу бригадирів, консультантів, тобто тих, хто навчає малу групу.

Екскурсії в першу чергу покликані показати учням практичне застосування знань, отриманих при вивченні змісту окремих предметів (можливо поєднувати зі збором учнями по ходу екскурсії матеріалу для виконання визначених завдань).

Учні можуть самостійно знімати та монтувати відеофільми (під час відео-уроку) за умови самостійного розроблення сюжету фільму, підбору матеріалу, виконують самостійно розподілені ролі та аналізують виконану роботу.

Форми організації освітнього процесу можуть уточнюватись та розширюватись у змісті окремих предметів за умови виконання державних вимог Державного стандарту та окремих предметів протягом навчального року.

Вибір форм і методів навчання вчитель визначає самостійно, враховуючи конкретні умови роботи, забезпечуючи водночас досягнення конкретних очікуваних результатів, зазначених у навчальних програмах окремих предметів.

Опис та інструменти системи внутрішнього забезпечення якості освіти. Система внутрішнього забезпечення якості складається з наступних компонентів:

кадрове забезпечення освітньої діяльності;

навчально-методичне забезпечення освітньої діяльності;

матеріально-технічне забезпечення освітньої діяльності;

якість проведення навчальних занять;

моніторинг досягнення учнями результатів навчання (компетентностей).

Завдання системи внутрішнього забезпечення якості освіти:

оновлення методичної бази освітньої діяльності;

контроль за виконанням навчальних планів та освітньої програми, якістю знань, умінь і навичок учнів, розробка рекомендацій щодо їх покращення;

моніторинг та оптимізація соціально-психологічного середовища закладу освіти;

створення необхідних умов для підвищення фахового кваліфікаційного рівня педагогічних працівників.

Освітня програма закладу базової середньої освіти має передбачати досягнення учнями результатів навчання (компетентностей), визначених Державним стандартом.

Освітня програма закладу базової середньої освіти, сформована на основі Типової освітньої програми, не потребує окремого затвердження центральним органом забезпечення якості освіти. Її схвалює педагогічна рада закладу освіти та затверджує його директор. Окрім освітніх компонентів для вільного вибору учнями, які є обов’язковими, за рішенням закладу вона може містити інші компоненти, зокрема корекційно-розвитковий складник для осіб з особливими освітніми потребами.

 

                                                                                          Таблиця 8

  до освітньої програми

 

Навчальний план закладів загальної середньої освіти

з навчанням українською мовою

Освітні галузі

 

Предмети

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

8

9

 

Мови і літератури

Українська мова

2,5

2

2

 

Українська література

1

2

2

 

Іноземна мова

2

3

3

 

Зарубіжна література

1

2

2

 

Суспільство-знавство

Історія України

1

1,5

1,5

 

Всесвітня історія

0,5

1

1

 

Основи правознавства

-

-

1

 

Мистецтво*

Музичне мистецтво

0,5

-

-

 

Образотворче мистецтво

0,5

-

-

 

Мистецтво

-

1

1

 

Математика

Математика

3

-

-

 

Алгебра

-

2

2

 

Геометрія

-

2

2

 

Природо-знавство

Природознавство

-

-

-

 

Біологія

1

2

2

 

Географія

1

2

1,5

 

Фізика

-

2

3

 

Хімія

-

2

2

 

Технології

Трудове навчання

1

1

1

 

Інформатика

1

2

2

 

Здоров’я і фізична культура

Основи здоров’я

0,5

1

1

 

Фізична культура**

0,5

3

3

 

Разом

16

28,5+3

30+3

 

Додатковий час на предмети, факультативи, індивідуальні заняття та консультації:

 

1

1

 

Цікава орфографія

 

 

1

 

 

Юні мовознавці

 

1

 

 

Гранично допустиме навчальне навантаження

 

 

31

 

 

 

33

 

33

 

 

Всього (без урахування поділу класів на групи)

16

31,5+1

33+1

 

 

                           

* Заклад загальної середньої освіти може обирати інтегрований курс «Мистецтво» або окремі курси: «Музичне мистецтво» та «Образотворче мистецтво».

** Години, передбачені для фізичної культури, не враховуються під час визначення гранично допустимого навчального навантаження учнів, але обов'язково фінансуються.

*** В межах галузі «Суспільствознавство» у 5-му класі вивчається курс «Історія України (Вступ до історії)», у 6-му – інтегрований курс «Всесвітня історія. Історія України».

 

                                          Додаток 9

Індивідуальний навчальний план

учня 6 класу

 ЗОШ І-ІІ ступеня села Ватинець

Горохівського району Волинської області

Столярчука Станіслава Юрійовича

 

Основні галузі   

Навчальні предмети

Кількість годин на               тиждень

Мови і літератури

Українська мова

1,25

Українська література

0,5

Зарубіжна література

0,5

Іноземна мова

1

Суспільствознавство

Історія України

0,5

Всесвітня історія

0,25

Мистецтво

 

Музичне мистецтво

0,25

Образотворче мистецтво

0,25

Математика

Математика

1,5

Природознавство

Біологія

0,5

Географія

0,5

Хімія

 

Фізика

 

Технології

Трудове навчання

0, 5

Інформатика

0, 5

Здоров’я і фізична культура

Основи здоров’я

0,25

Фізична культура

0,25

Разом

 

8

          

Батьки з навчальним планом ознайомлені і погоджені     Г.М.Столярчук

 

                                                             Директор школи               С.С.Куліш

 

 

                                                                   Додаток 10

Індивідуальний навчальний план

учня 6 класу

 ЗОШ І-ІІ ступеня села Ватинець

Горохівського району Волинської області

Шеремета Едуарда Івановича

Основні галузі   

Навчальні предмети

Кількість годин на               тиждень

Мови і літератури

Українська мова

1,25

Українська література

0,5

Зарубіжна література

0,5

Іноземна мова

1

Суспільствознавство

Історія України

0,5

Всесвітня історія

0,25

Мистецтво

 

Музичне мистецтво

0,25

Образотворче мистецтво

0,25

Математика

Математика

1,5

Природознавство

Біологія

0,5

Географія

0,5

Хімія

 

Фізика

 

Технології

Трудове навчання

0, 5

Інформатика

0, 5

Здоров’я і фізична культура

Основи здоров’я

0,25

Фізична культура

0,25

Разом

 

8

          

Батьки з навчальним планом ознайомлені і погоджені     О.В.Шеремет

                                                             Директор школи               С.С.Куліш

                                  

 

Таблиця 11

до Типової освітньої програми

 

Перелік навчальних програм

                            для учнів закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня

(затверджені наказом МОН від 07.06.2017 № 804 та від 23.10. 2017 №1407)

 

 

Назва навчальної програми

1      

Українська мова

2

Українська література

3

Всесвітня історія

       4        4

Географія

5

Зарубіжна література

6

Інформатика

7

Історія України

8

Математика

9

Мистецтво

10

Основи здоров’я

11

Природознавство

12

Трудове навчання

13

Фізика

14

Фізична культура

15

Хімія

16

Біологія

17

Англійська мова

18

Навчальні програми курсу «Юні мовознавці»

19

Навчальні програми  курсу «Цікава орфографія»

 

 

 

 

 

 

 

Структура 2017-2018 навчального року

Відповідно до Закону України «Про освіту»,

 п. 5 ст. 16 Закону України «Про загальну середню освіту»,

Положення про загальноосвітній навчальний заклад,

 Закону України «Про забезпечення санітарного та

 епідемічного благополуччя населення»,

 Державних санітарних правил

 і норм улаштування, утримання навчального закладу та

 організації навчально-виховного процесу, погоджених

 листом МОН від 05.06.2001 р. № 1\12-1459 та з метою

 чіткої організації навчально-виховного процесу

 2017-2018 навчальний рік розпочинається

1 вересня святом «День знань»

і закінчується не пізніше 1 липня.

 

Навчальні заняття організовуються

 за семестровою системою:

І семестр - з 1 вересня 2017 року по 29 грудня 2017 року

ІІ семестр – з 15 січня 2018 року по 25 травня 2018 року.

 

Упродовж навчального року в школі проводяться канікули:

 

осінні – з 30 жовтня 2017 року по 05 листопада 2017 року

зимові – з 30 грудня 2017 року по 14 січня 2018 року

весняні – з 19 березня 2018 року по 25 березня 2018 року.

 

 

Вручення документів про освіту

 планується провести в червні.

 

 

                       Наради при директору

№ п\п

Дата проведення

Основні питання

Доповідач

 

 

 

21.08.17

 

1.Підготовка та проведення Дня Знань.

 

2. Координація планів роботи бібліотеки,  їдальні з планом роботи школи.

                                                                     

 4. Техніка безпеки учасників навчально-виховного процесу.

 

5. Єдині вимоги до ведення шкільної документації.

 

                                                      Затока В.А.

                                                          

 

Директор школи

 

 

 

 Директор школи

                                                                               

 Директор школи

 

 

30.08.2017

Продуктивність педагогічної діяльності, моніторинг результатів річного оцінювання учнів та ДПА

 

2.Педагогіче навантаження, закріплення класів.

                        

3.Затвердження режиму роботи школи

                                                         

4.Правила внутрішнього трудового розпорядку.

                                                         

5.Про індивідуальне навчання учнів.

 

 

6. Про організацію харчування учнів у 2017/2018 навчальному році.

 

Директор школи

 

 

 

Директор школи

 

 

Директор школи

 

Директор школи

 

 

Директор школи

 

 

Директор школи

 

 

07.09.2017

  1.Про працевлаштування учнів 9 класу.

                                                                     

 2. Про облік пільгового контингенту та організацію харчування.

                                                                      3.Про результати перевірки календарно - тематичного  планування та планів виховної роботи .                                                                 

Класний керівник 9 класу

Киричук С.І.

 

 Громадський інспектор

 

 

Директор школи

 

 

25.09.2017

1. Планування роботи з атестації вчителів.

                                                             2.Про організацію методичної роботи в школі.

                                                          

3. Про проведення олімпіад

                                                                   

4.Про забезпеченість підручниками, довідковою та  методичною літературою.

                                                                

Директор школи

 

Відповідальна за методичну роботу  Ліщук Н.М.

 

Директор школи

 

Завідувач бібліотекою Затока В.А.

 

 

 

02.10.2017

1.Правила внутрішнього розпорядку для учнів школи.

2.Підготовка школи до осінньо-зимового періоду;

3.  Організація роботи з наступності між школою та дитячим садком;

 

4. Про організацію і святкування Дня вчителя в школі.

 

Директор школи

 

Директор школи

 

 

Директор школи

 

Затока В.А.

 

 

20.10.2017

1.Про проведення моніторингу якості загальної середньої освіти

                                                

 2. Про підсумок класно- узагальнюючого  контролю в 5-му класі.

                                                    

Директор школи

 

 

Класний керівник       

Затока В.А.

 

 

 

30.10.2017

     

       1.Про дотримання єдиного мовного й орфографічного режиму

       

     . 2..Про вивчення системи роботи вчителів, які атестуються

 

 

 Куліш С.С.

 

 Директор школи

  

 

 

04.11.2017

1.     Про хід підготовки школи до роботи в зимових умовах

 

2.     Вивчення стану збереження підручників  учнями школи  .

 

 

3.     Про результати перевірки стану ведення особових справ учнів.

 

4.     Відвідування учнями школи.

 

Директор школи

 

Затока В.А.

 

 

 Директор школи

 

Директор школи

 

 

 

 

 25.11.2017

 1.Результати роботи педагогічного колективу школи щодо впровадження інформаційно-комунікативних технологій у навчально-виховний процес: досягнення, проблеми, перспективи.

                  

2. Виховна система школи: проблеми, пошуки, знахідки.

                                                                                                   3. Діяльність педагогічного колективу щодо забезпечення повноцінного фізичного розвитку вихованців, зміцнення їхнього здоров’я, прищеплення норм здорового способу життя.                                                        

Ліщук Н.М.

 

 

 

 

 

 

 

 Кардаш Л.В

 

 

 

 

 

 Класні керівники, Кардаш П.Ф.

 

 

11.12. 2017

1. Про закінчення першого семестру, проведення Новорічних та Різдвяних

свят, організацію роботи школи на зимових канікулах.

2. Про попередження  дитячого  травматизму  серед учнів під час проведення Новорічних, Різдвяних свят  та зимових канікул 2017/2018 н. р.

3. Про заходи щодо забезпечення протипожежної безпеки  при проведенні Новорічних та Різдвяних свят.

 

Директор школи

 

 

 

 Директор школи, класні керівники.

 

 

Директор школи

 

 

 

 

 

 

20.12.2017

1. Моніторинг навчальних досягнень учнів за I семестр  2017/2018 навчальному році.

2. Про підсумки  роботи  харчоблоку за I семестр  2017/2018 навчального року.

3. Про підсумки роботи щодо запобігання всіх видів дитячого травматизму.

4. Про формування учнівського контингенту на    2017/2018 навчальний  рік.

 

Ліщук Н.М.

 

 

Директор школи

 

 Киричук С.І.

 

 

Голій Г.Л.